FC Flora andis Poolas südika lahingu – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora andis Poolas südika lahingu

FC Flora sammus eelmine nädal klubi ajaloos esimest korda UEFA Meistrite Liiga 2. eelringi. Teises eelringis tuli vastaseks Poola meister Legia Warszawa.

„Esimene poolaeg“ Varssavis

Poola jalgpallikultuur on võimas. Fännid kogunesid staadioni ümbrusesse vähemalt kaks tundi enne mängu. Paartuhat fänni olid juba enne soojendust kogunenud staadionile ning laulu üles võtnud. Paljude florakate jaoks oli see esmakordne kogemus. Kui mindi sooja tegema, vilistasid tuhanded Legia fännid florakad välja. Vilekoor kestis kogu mäng, kui pall oli Flora käes. Võimas oli üleüldine atmosfäär, kui terve mängu jooksul ei jäänud Legia fännisektor vaikseks, kogu aeg lauldi ning toetati omasid.

FC Flora jaoks algas kohtumine Poolas närviliselt, kui Legia läks juba 3. mänguminutil 1-0 juhtima. Bartosz Kapustka võitis keskväljalt palli ning hakkas jooksma Flora värava poole. Soomets üritas küll teda takistada, kuid jäi kiirusega alla ja ründaja jõudis palliga Flora karistusala lähistele, kust otsustas peale lüüa ning pall lõpetas Flora väravapostide vahel võrgus. Mängija vigastas end väravat tähistades ning ta vahetati välja. “Vestlesin vaheajal arstiga ja algne prognoos ei tõota midagi väga head,” lausus loots Kapustka vigastuse osas. “Täpsemad uuringud leiavad aset täna, aga arst arvas, et tegu võib olla tõsise vigastusega.

Pärast seda tekkis paar ärevat olukorda veel rohevalgete värava all, kuid mida minut edasi, seda rohkem said florakad mängu. Hakati vastast survestama ning sunniti neid eksima. Esimese poolaja keskpaigas hakkas Florale rohkem väravavõimalusi tekkima Zenjovi äärelt. Zenjov murdis kasti ning konksutas end löögile, kuid Poola legendaarne 41-aastane väravavaht Artur Boruc tõi palli postikõrvalt ära. Paar minutit hiljem tekkis deja vu moment, kui Zenjov murdis kasti, kuid seekord keerutas palli napilt väravast mööda.

Esimene poolaeg lõppes Legia juhtseisul 1-0, kuid florakate silmis oli näha enesekindlust.

FC Flora meeskond Warszawa Legia – FC Flora mängul

Teine poolaeg algas hea Flora rütmiga, kui kohe alguses muudeti poolakate olukord raskeks ja närviliseks. Juba 53. minutil sai Ojamaa palli ning tal oli mitu Legia mängijat ümber, kuid osavate liigutustega mängis Ojamaa ennast kasti ääres vabaks. Ta söötis penaltipinkti lähistele, kus oli hea mängulugemisega vabaks jooksnud Rauno Sappinen. Sappinen suunas palli Boruci seljataha. See oli ainus hetk mängu jooksul, kui kümneks sekundiks jäi Legia staadion vaikseks ning oli kuulda ohkeid.

Edasine mängukäik oli võrdne, kus mõlemal meeskonnal oli variante. Floral tekkis paar võimalust nurgalöökidest ja standardolukordadest ning samuti ka Legial. Ühe korra suutsidki mängu elevust tuua juurde Legia ründajad, kui peaga suunati pall Flora värava tagumise posti suunas. Õnneks oli Zenjov mõned sekundid enne jõudnud joonele ning lõi palli peaga joone pealt minema ning oht oli möödas.

Mida aeg edasi, oli tunda, kuidas Legia kruttis survet juurde ning hakkas jõudu näitama. Igonen pidi mängu mitmel korral sekkuma ja oma oskusi näitama. Viimased viis minutit oli totaalne Legia surve rohevalgete värava all ja florakad olid kompaktselt oma väravat kaitsma. Olgem ausad, 1-1 viik oleks olnud väga hea tulemus nii Florale kui ka Eesti jalgpallile. Viigiga oleks Flora teeninud koefitsendi punkte nii endale kui ka Premium liigale UEFA pingerea arvestuses. Kuid nii ei läinud ja 90+1 suunati pall Flora kasti, kus florakad puhastasid palli ohtlikkusse tsooni. Legia mängija Rafael Lopes sai vabalt löögile ja pall maandus Igoneni seljataga võrgus.

“Mängisime peaaegu terve mängu väga-väga hästi, aga keskendume nüüd sellele, et me ei kaotanud suurelt ja teine poolaeg on veel ees. Tallinnas on võimalused võidelda edasipääsu nimel ja me teeme kõik endast oleneva, et see mäng tuleks ka selline. Paneme endast kõik välja,” sõnas peatreener Jürgen Henn.

“Ma olen selline natuke vastik inimene ja tahaksin, et see areng toimuks veelgi kiiremini. Üldjuhul olen ma kindlasti rahul ja iga aasta annavad euromängud kogemust ja enesetunnet juurde. Millalgi peavad need hetked tulema, et me oleksime ka tugevamate vastu mängus sees. Enamus mängust me olimegi, aga jäime viimasel 20-30 minutil surve alla,” ütles Konstantin Vassiljev.

Kuula ja vaata meie YouTube kanalilt, mida arvasid kapten Konstantin Vassiljev ja peatreener Jürgen Henn pärast mängu. Mängujärgset pressikonverentsi saad vaadata SIIT.

Mängujärgne pressikonverents Varssavis

„Teine poolaeg“ Tallinnas

2-1 kaotus ei ole veel midagi ära otsustanud – kõik on veel vägagi lahtine. “Teine poolaeg” on veel A. Le Coq Arenal ees ning mängijad ja klubi ise usuvad, et siit on võimalik korda saata midagi suurt ja jõuda Meistrite liiga 3. eelringi.

Korduskohtumine leiab aset A. Le Coq Arenal 27. juulil kell 19:00. Piletid on eelmüügis Piletilevis – soeta pilet kohe ja vali omale parim võimalik istekoht, sest piletite arv on piiratud ning piletid on isikustatud kindla istekohaga.