FC Flora alistas Pärnu Linnameeskonna 4:0 – FC Flora -FC Flora

FC Flora alistas Pärnu Linnameeskonna 4:0

Flo-Pärnu Eslon

Reporter: Rauno Annama, foto: Janek Eslon

Hooaja viimane kodune liigamäng tõi kaasa kindla 4:0 võidu Pärnu Linnameeskonna üle. Rauno Sappinen lõi kaks, Andre Frolov ja Gert Kams ühe värava.

Neli vooru enne hooaja lõppu on Floral Levadia ees 6 ja Kalju ees 12 punktiline edumaa. Järele on jäänud veel neli võõrsilmängu Narva, Infoneti, Levadia ja Paidega. Pärast koondisepausi sõidab Flora 17. septembril külla Transile.

Kodumeeskond suutis juba avaminutitel pärast Rauno Sappineni head eeltööd suurepärase löögikoha välja mängida, ent Andre Frolov virutas kindlast kohast palli raamidest mööda. Flora jätkas mõlemat äärt kasutades võimaluse otsimist väravaluku lahti muukimiseks, külalised olid selgelt sunnitud kaitsetööle ning nende üksikud üritused teisel pool väljakut üleliia kaua ei kestnud.

23. minutil leidis Joseph Saliste trahvikastis Sappineni, kes suutis mänguvahendit pisut sättida ning seejärel võrku lüüa – 1:0! Viis minutit enne poolaja lõppu suutsid külalised väljakuperemehi ehmatada, kui trahvilöögi järgses olukorras Rauno Tutk peaga löögile pääses ning kera veidi väravast mööda suunas.

Florakad siiski jätkasid selgelt domineerimist ning paar minutit hiljem pääses Maksim Gussevi passi järel Sappinen löögile. Pall veeres Pärnu puuriluku Joel Vabriti alt ning posti kõrvalt väravasse ning sellega oli seisuks kaks-null vormistatud, mis sisuliselt oli otsustavaks tabavuseks.

Pausilt tulles jätkasid võõrustajad sealt kus avapoolajal pooleli jäädi ning eduseisu suurendati veelgi. Palli saanud Frolov lükkas selle endale ette ning moment hiljem kõmmutas eesposti kõrvalt sisse. Mitmel juhul paistis hea tegutsemisega silma Vabrit, kes omad halvimast suutis hoida. Vahetusest sekkunud Taavi Laurits saatis peatselt vastase kohvile, kuid omade kahjuks ei suutnud pallivõlur löögile pääseda trahvikastis, kuna Flora kaitsjad tõmbasid kokku ja ei andnud ründajale rohkem ruumi.

Juba varem mitmeid häid momente luhanud Flora näitas 85. minutil üht eriti valusat eksimust, kui Joonas Tamm üks-ühele pääsedes pikali viskunud puurilukust möödus, mille järel palli posti virutas. Kodumeeskonna õnneks tehti kiire vigade parandus, sest järgmisel minutil sattus üsna identsesse olukorda Gert Kams, kes külmavereliselt mängukera neljandat korda Pärnu väravasse saatis. Külaliste poolelt otsis keskel söötu Martin Vunk, kes vähe võimalusi nähes otsustas läbi murda ning andis passi Lauritsale, kes siiski kastis heast kohast ei suutnud löögile end keerutada.

Tallinna FC Flora – Pärnu Linnameeskond 4:0 (2:0)