FC Flora alistas Luigendi väravast HJK 1:0 – FC Flora -FC Flora

FC Flora alistas Luigendi väravast HJK 1:0

Flora_HJK_1_0

FC Flora hooaja ettevalmistusperiood sai jätku magusa 1:0 võiduga 26-kordse Soome meistri HJK üle. Flora võiduvärava lõi 54. minuti karistuslöögist Karl-Eerik Luigend.

HJK oli Tallinna tulnud tugevas koosseisus, koos oma suurimate staaride Mikael Forsselli ja Teemu Tainioga. Põhitegijatest olid koondisega seotuse või traumade tõttu eemal 5-6 meest.

Flora alustas Mait Toomiga väravas, kaitses oli vasakul Aloe, paremal Jürgenson ning keskel Mets ja Baranov. Frolov oli kontrolliv keskpoolik ning Zakaria ning Luigend tegutsesid kõrgemal. Vasakul äärel alustas väga heas vormis Gussev, paremal Sappinen ning tipus Prosa.

Flora oli avaväravale lähedal juba 2. minutil, kui Luigendi sööt kaitsjate taha leidis Prosa, kes palli napilt postist mööda läkitas. 8. minutil olid HJK kaitsjad palli klaarimisega hädas, mänguvahend jõudis Sappinenini, kelle löögi pidi väravavaht Eriksson korneriks tõrjuma.

HJK esimene rünnak lõppes löögiga 10. minutil, ent Mannströmi poolt teele saadetud sooritust ei olnud tugev ja langes vaevata Toomi saagiks.

Flora jätkas aktiivsemalt ning vaid HJK kaitsjate viimase hetke tegutsemine luhtas Gussevi hea löögivõimaluse. Soomlaste legendid Forssell ja Tainio ei olnud parimas vormis ning külalised ei suutnud kuidagi teravusi luua. Läbi Forsselli jõudis pall 20. minutil Flora karistusalasse, kuid kedagi jätkamas ei olnud.

35. minutil oli Floral heast kohast karistuslöök, mille Frolov meetrijagu üle lati keerutas. Prosa sai 43. minutil pärast mitmeid petteliigutusi veel löögitäpsust katsetada, ent seekord ei olnud jalas piisavalt jõudu.

Vaheaja järel sekkusid Baranovi ja Gussevi asemel Rähn ning Alliku. 51. minutil oli HJK-l esimene reaalne väravavõimalus, kui karistusalas mängiti kenasti vabaks Lassas, kui Toom oli valvel ning pareeris lähilöögi.

Flora teenis 53. minutil 18 meetrilt karistuslöögi, kui HJK kaitsja jooksis Allikule otsa. Viga oli minimaalne ning põhjanaabritest fännid vandusid tulist kurja. Zaka jooksis pallist üle ning Luigendi võimas pomm lendas vasakusse alanurka – 1:0!

57. minutil murdis Sappinen paremalt äärelt läbi, söötis Prosale, kelle puutest lendas pall aga kõrges kaares üle värava. Minut hiljem püüdis Zakaria saata Alliku väravavahiga silmitsi, ent Flora käharpäine ründaja jäi mõne sammu võrra hiljaks ning lükkas palli varbaga ohutult HJK väravavahi kätte.

Flora vahetused jätkusid, Prosa asemel sai peagi seekord ründeliinis võimaluse Post, Zakat asendas Sobtšenko, Aloed Junolainen ning Luigendit Šlein.

Eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele jätnud ja tänavu talvel väga jõuliselt esindusmeeskonna plaanidesse kerkinud Sobtšenko mängis 77. minutil HJK kaitseliini üle, järgnes hea sööt värava alla, kus jaole said esimesena siiski soomlased. Mängu lõpus püüdis HJK veel kohtumist päästa, kuid erilisi teravusi enam ei loodud ning võimalusi arvestades sai Flora igati teenitud 1:0 võidu!

Juba pühapäeval võõrustab FC Flora sisehallis 10-kordset Taani meistrit Brondbyd.
Kolmapäeval, 12. veebruaril kell 14:00 EJL hallis
Tallinna FC Flora – HJK  1:0 (0:0)
ametlik protokoll
Värav: 54. Karl-Eerik Luigend
Hoiatused: –

FC Flora: Mait Toom, Kevin Aloe (68. Erkki Junolainen), Karol Mets, Nikita Baranov (46. Taavi Rähn), Markus Jürgenson, Karl-Eerik Luigend (65. German Šlein), Maksim Gussev (46. Rauno Alliku), Andre Frolov, Zakaria Beglarišvili (61. Sander Post), Rauno Sappinen, Albert Prosa (61. Roman Sobtšenko).
Varusse jäi: Stanislav Prins.

HJK: Saku Eriksson, Alex Lehtinen, Valtteri Moren, Tapio Heikkilä, Markus Heikkinen, Sebastian Mannström, Mikael Forssell, Teemu Tainio, Fredrik Lassas, Roni Peiponen (64. Kelechi Anyamele), Sebastian Sorsa.
Varusse jäid: Hugo Kelo, Obed Malolo.

Pv: 164
Kohtunikud: Kristo Tohver, Aron Härsing, Neeme Neemlaid

Pärast põhikoosseisude mängu läksid vastamisi ka duubelkoosseisud ja siin väljandus FC Flora paremus skooriga 4:1.

Kolmapäeval, 12. veebruaril kell 16:00 EJL Hallis
Tallinna FC Flora II – Klubi 04  4:1 (2:0)
Väravad: 27., 72. Joseph Saliste, 31. Martin Kase, 66. Janar Õunap – 64. Elias Tamburini

FC Flora II: Magnus Karofeld, Joosep Juha (61. Anton Hmelnitski), Gerdo Juhkam (79. Sander Lootus), Janar Õunap, Kewin Mataloja, Jan Kokla (79. Alex Sander Sepp), Reio Laabus (79. Eric Pärn), Erkki Kubber (61. Tõnu Paavo), Herol Riiberg (36. Randin Rande), Martin Kase (61. Karl Ivar Maar), Joseph Saliste (79. Lamin Suma).
Varusse jäi: Enri Nurmik

Klubi 04: Valtteri Hirvonen (46. Hugo Keto), Elias Tamburini, Alex Antikainen, Santeri Hirvonen, Pauli Loukola (14. Lassi Järvenpää; 46. Jusa Lehtinen), Arash Shirkhani (46. Isljam Kastrati), Omar Khary, Karim Jouini, Mauricio Hopsu, Obed Malolo, Kellechi Anyamele (61. Rinor Zogejani).
Varusse jäi: Roni Peiponen.