FC Flora alistas kodus Serbia hiiu Belgradi Partizani – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora alistas kodus Serbia hiiu Belgradi Partizani

FC Flora alistas kodus 1503 pealtvaataja ees Serbia totaalse tippklubi Belgradi Partizani 1-0 ning kirjutas sellega ennast veel sügavamale Eesti jalgpalli ajalukku.  Tegemist on Eesti jalgpalliklubi esimese alagrupimängu võiduga, ja millise vastase üle!

FC Flora hooaja 13. eurosarja kohtumine läheb igaveseks kirja Eesti jalgpalli ja üleüldse spordi ajalukku. Eile, 25. novembril, sõitis Tallinnasse külla Serbia suurklubi Belgradi Partizan, kes tuli siia alagrupist edasisaamist vormistama. Eestlased paraku nii ei arvanud ega lubanud sellel (veel) juhtuda.

FC Flora meeskond rivistumas kohtumise alguseks.

Paljude arvates tegi Flora peatreener Jürgen Henn julge valiku, kui jättis algkoosseisust välja Konstantin Vassiljevi, Henrik Ojamaa ja sellel hooajal Euroopas palju väravaid löönud ründaja Rauno Sappineni. Nende asemel oli number kümne peal Martin Miller, vasakul äärel 2003. aastal sündinud Danil Kuraksin ja tipuründaja kohal Rauno Alliku.

Floral oli enne kohtumist “1%” võimalus, et saavutada alagrupis teine koht. Teine koht on teatavasti võitlemist väärt, kuna neljasest grupist saavad kaks parimat edasi järgmisesse ringi. Isegi, kui see võimalus on 1%, tuleb selle nimel võidelda ja anda endast parim.

Kohe mängu alguses haaras Flora mängu ohjad enda kätte nin juba 9. mänguminutil tekitati esimene ohtlik olukord. Karistusala piirilt sai Rauno Alliku löögile, mis võttis rikošeti Partizani mängijast ja lendas üle otsejoone nurgalöögiks. Nurgalöögist sai Martin Miller löögile, kuid vastased kontrollisid olukorda.

15 minutit hiljem tekkis uus värava löömise olukord, kui Markus Soometsa lõi kaugelt peale, kuid löök ebaõnnestus täielikult ning leidis hoopis sööduna tee Martin Millerile, kes sooritas pealelöögi vasaku jalaga, mis jäi aga küllaltki nõrgaks.

Umbes 20. mänguminuti juures sai Marco Lukka valesöödust palli kätte Partizani võistkond, kes tekitas sellega oma esimese ohtlikuma olukorra. Pall tsenderdati Lukka äärest madalalt värava eest läbi – õnneks ei olnud seal kedagi, kes suudaks palli väravasse sutsata.

Pärast seda oli Floral mõningaid momente, mis luhta lasti – kas löödi taevasse vi siis väravast mööda. Poolaeg oli juba lõppemas ning Flora hoidis kaitseliinis palli – kaitseliiniga samale tasemele langenud Markus Poom ehitas mängu. Tundus, et Flora läheb plaaniga hoida palli, et poolajale minna 0-0 viigiseisul. Markus Poom nii (õnneks) ei arvanud ning saatis suurepärase diagonaalpalli keskjoonelt vastaste kasti, kuhu oli päeva kangelane Miller avanenud. Pall oli nii perfektne, et Milleril jäi vaid õhku hüpata ja pall suunata taha posti – ei kaitsjatel ega väravavahil polnud antud olukorras enam midagi teha ega päästa.

Martin Miller (vasakul) väravat tähistamas.

Staadion rõkkas, mänguteadvustaja hüüdis eesnime “Martin” ning publik tribüünidel hõikas veel kõvemini kangelase perenime “Miller!” – ja nii kolm korda järjest. Vot see on Euroopa jalgpalli tõeline võlu kodustaadionil, siinsamas Eestis!

See oli kõigest esimene poolaeg. Teisel poolajal tulid vastased tunduvalt parema häälestatusega väljakule ning haarasid ründeohjad enda kätte. Igonen pidi sekkuma oma tõrjete näol.

57. minutil juhtus asi, mida näeb rohkem sõpruskohtumistes kui eurosarja jalgpallis – vastaste peatreener Stanojevic tegi neli vahetust korraga. Samal ajal tegi Jürgen Henn Flora poolelt kaks vahetust. Teadvustajal oli tükk tööd, et kuus vahetust kahes keeles ära öelda. 57. minutil mängu tulnud ja esimeses omavahelises kohtumises pahandust teinud Lazar Markovic muutus koheselt ohtlikuks, kui healt positsioonilt sai löögile, kuid lõi üle värava.

70. minutil oli ideaalne võimalus minna 2-0 juhtima. Sappinen sai söödu üle kaitseliini ning jooksis pallile järele, kaitsjatest mööda. Paraku saab Sappineni käitumisest välja lugeda, et ta ei täheldanud vastaste väravavahi positsiooni – nimelt oli vastaste väravavaht pallile vastu jooksmas. Sappineni pikk puude oli täpselt see, mida Partizani väravavaht vajas, et ta jõuaks pallini esimesena ja suudaks olukorra likvideerida.

Nagu ikka, mida aeg edasi, hakkab kaotusseisus olev võistkond rohkem riskima ning survestama, sest aega jääb väheks. Matvei Igonen pidi taas sekkuma, kui tõi ülevalt nurgast vahetusest sekkunud Miloš Jojici löögi ära.

Umbes 80. mänguminutil läksid võitlusesse Ken Kallaste ja Markovic. Markovic maandus pahasti õla peale ning esmase info kohaselt murdis mängumees rangluu ning ta viidi haiglasse. Partizanil olid vahetused tehtud, mis tähendas, et võistkond pidi jätkama üks vähemuses.

Markovoci tohterdamise tõttu oli mäng pausil ning tempo “surnud.” Kohtunikud lisasid mängule kuus minutit. Michael Lilander jõudis mängu lisaminutitel vastaste kasti ning sooritas pealelöögi, mis blokeeriti. Tagasipõrkunud palli peale läks Poom, kes virutas palli väravast selgelt mööda.

Pärast paari karistuslööki ja nurgalööki, mis Partizan oli välja teeninud ning nendest midagi korda ei suudetud saata pani peakohtunik Harvey vile suhu ning kuulutas mängu lõppenuks. See emotsioon, mis publikult tuli mängijate ja treenerite suunas – see oli imeline! Treenereid ja mängijaid tunnustati mitu minutit pärast lõpuvilet.

Meeskond fännidega tähistamas.

Kuula, mida rääkisid peatreener Jürgen Henn ja poolkaitsja Markus Poom mängujärgsel pressikonverentsil SIIT.

Kuula, mida rääkisid klubimeediale abitreener Joel Indermitte ja kaitsja Henrik Pürg peale mängu tunnelis SIIT.

Tuletame meelde, et Floral on järgmine kodumäng juba 28. novembril Sportland Arenal Paide Linnameeskonna vastu ning kõik, kellel on olemas viimase euromängu pilet, saavad sellele kohtumisele tasuta sisse.Kohtume Sportland Arenal