Euroopa liiga on selleks hooajaks läbi – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Euroopa liiga on selleks hooajaks läbi

FC Flora meeskond tuli Horvaatiast tagasi 3-1 kaotusega, kuigi Dinamo Zagrebile anti korralik lahing!

FC Flora esimene Euroopa liiga play-off Dinamo Zagrebi vastu oli Flora meeskonnale hea õppetund, sest teine poolaeg näitas, et meeskonnal oskusi ja tahtmist on ning neid ei maksa siiski alahinnata.

Esimene poolaeg domineeris Dinamo Zagreb ning juba 11. minutil toimetas palli meie võrku Mario Gavranovic, 26. minutil tegi sama ka Dinamo kapten Arijan Ademi. Flora peatreener Jürgen Henn kommenteeris mängujärgsel pressikonverentsil: “Esimene poolaeg läks paraku kohanemiseks, aga teisel andis vastane nõks järele ja lasi meid mängu. Haarasime sellest kinni ja võtsime mängu enda valdusse. Vaheajal sisendasime meeskonnale, et vastast võib mugavustunne tabada, kuigi oli selge, et nende treener proovis seda ära hoida. Teadsime, et kuni tablool püsib seis 2:0, tuleb võidelda ja ajada taga väravat, mis mängu kindlasti muudab.”

Teine poolaeg tuli Flora uue hingamisega platsile, mis lisas mängule kõvasti pinget juurde. Pinge haripunktiks sai 65. minut, kui Vlasiy Sinyavskiy, kes mullu üllatas ka Frankfurdi Eintrachti, lõi meisterlikult palli Zagrebi värava alla nurka. Ka statistika toetab Flora teise poolaja edu, sest kui peale esimest poolaega oli pealelöökide arv 8:4 (raami 3:1), siis mängu lõpuks olid näitajad 15:15 (raami 5:6)! Peatreener Jürgen Henn lisas veel: “Mehed tundsid, et vastane on kohati hädas. See andis lisaenergiat ning kui saavutasime värava, lõi see vastase rütmist välja ja andis meile lisakäigu.”

Kui nüüd mõelda, millest jäi puudu, et jõuda alagrupi turniirile, siis sellele vastas Jürgen Henn järgmiselt: “Tõenäoliselt on täpne kõige lihtsam selgitus: klassist jäi puudu. Statistika järgi sooritasid meeskonnad pealelööke võrdselt, aga vastane suutis lüüa kolm väravat, meie mitte.”

“Tänavusest eurohooajast tuleb õppida, kuidas oma taset tõsta ja olla mentaalselt kõrgel tasemel. Seda on vaja, et sellised mängud nagu täna poleks ükskikud, vaid suudaksime olla ka see pool, kes on palliga julge ja domineeriv. Tänane mäng võiks meile anda julgust juurde. Nagu ka tõik, et oleme teist aastat järjest suutnud tugevate vastastega väga korralikult mängida. See tase on meis kuskil sisimas olemas! Rahulolu pakub, et meil ei jäänud alagrupiturniirile jõudmisest palju puudu. Olime suhteliselt lähedal. Andsime tugevale vastasele korraliku lahingu, mis on enesekindluse mõttes oluline kaasa võtta. Õppida tuleb seda, kuidas olla paremini valmis mängudeks endast mitte väga palju tugevamate või võrdsete meeskondadega. Tulemused tegime seal ära, aga mängulist klassi saab tõsta” võttis hooaja kokku peatreener.