Esindusmeeskond alustas aastat võiduga Paide üle – FC Flora -FC Flora

Esindusmeeskond alustas aastat võiduga Paide üle

FC Flora esindusmeeskond avas oma 2018. aasta Taliturniiri mänguga Paide Linnameeskonna vastu. EJL sisehallis peetud kohtumine võideti 4:0. Flora särgis tegi oma debüüdi meie värskeim täiendus Aleksandr Dmitrijev.

Traditsioonilise Taliturniiri avakohtumisena peetud FC Flora ja Paide Linnameeskonna vaheline mäng algas pisut rabedalt ning mõlemapoolsete eksimustega kingiti võimalusi mõlemale väljakupoolele. Väikesest alguse krambist üle saades saime aga mängu kiiresti enda kontrolli alla ning palli liikuma.

Rohesärkide uue aasta esimese värava sai enda nimele Markus Poom, kes 23. minutil peale äärelt tulnud tsenderdust lahtise palli kastist alla nurka vajutas – 1:0! Vaid kaks minutit hiljem oli õhus 2:0, ent Järvelaidi löök läks napilt üle värava ja seis jäi püsima. 34. minutil jõudsid florakad aga paremalt äärelt rünnakule ning Heroli suurepärase läbisöödu järel vormistas rünnakule lülitunud Gert Kams seisuks 2:0. Selle seisuga ka vaheajale mindi.

Kui Flora poolajal veel vahetusi ei teinud, siis Paide alustas teist poolaega 10 värske mehega. Teist kolmveerandtundi oli mängitud aga vaid paar minutit, kui Zaka söödu vormistas Paide kaitsja rikošetist väravaks Herol. Kui 10 minutit veel normaalaega alles, oli taas palliga vastaste kasti jõudnud Kams, kes kaitsja julgelt ette võttis ning suurepärase söödu värava ette andis, mille vahetusest sekkunud Kristjan Kask kindlalt Paide itaallasest puuriluku seljataha saatis. Kuigi Paide eest debüüdi teinud Tarmo Neemelo suutis korra pealöögist meie posti tabada, seisis taga null ning seisuga 4:0 hooaja avamäng ka lõppes.

Oma esimesed mängu Flora särgis tegi kaasa Aleksandr Dmitrjev, kelle tegutsemine keskväljal samal õhtul peatreeneriks nimetatud Jürgen Hennile ka muljet avaldas. “Isiklikult jäin väga jäin rahule, mis ta meeskonnale juurde tõi. See, kui palju ta palle tagasi võitis ja kuidas ta hoidis keskvälja ikkagi kontrolli all… Ta ei ole hetkel küll kindlasti oma parimas vormis, aga see, mis ta meeskonnale juurde tõi, oli  väga vajalik,” kirjeldas Henn Dmitrijevi panust.

Ka mänguga tervikuna jäi värske peatreener rahule, sest need aspektid, mille kallal on meeskonnaga trennis tööd tehtud, peegeldusid ka mängupildis. “Meeskond töötas tervikuna hästi ja töömoraal oli kõrge,” lisas ta.

Oma järgmise halliturniiri mängu peavad rohevalged reedel, 12. jaanuaril kell 17:45, kui vastamisi minnakse Tallinna FCI Levadiaga. Sissepääs mängule on tasuta!

Paide Linnameeskond – Tallinna FC Flora 0:4 (0:2)