Esimene võõrsilmäng Konverentsiliigas lõppes 2-0 kaotusega. – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Esimene võõrsilmäng Konverentsiliigas lõppes 2-0 kaotusega.

Esimene kohtumine Konverentsiliiga alagrupiturniiril lõppes Serbias Partisani vastu 2-0 kaotusega.

Kohalike sõnul oli mängule oodata ligi 11 000 inimest, kuid halva ilma tõttu oli neid silmpaistvamalt vähem, kuid fännisektor oli kenasti täitunund ning see ei jäänud kordagi vaikseks.

Esimesed 15 minutit oli mäng täiesti meie käes, kuna Partisani pressing ei töötanud ning pääsesime mitmel korral ohtlikult vastaste viimasele kolmandikule.

Esimene ohtlik moment tekkis 7. mänguminutil, kui oma 30. eurosarja mängu pidav ründaja Rauno Alliku lõikas keskväljal vastaste söödu ning sööstis koos meeskonnakaaslastega kiirrünnakusse.

Juba 8. minutil trikitas Henrik Ojamaa mööda mitmest Partisani kaitsemängijast ning söötis vabale Konstantin Vassiljevile, kuid kapten virutas palli napilt väravast mööda.

Konstantin Vassiljev. Foto: Liisa rull

Juba minut hiljem oli uus ilus väravavõimalus, kui Rauno Alliku toimetas palliga vastaste karistusalas ning sooritas ülepealöögi, mis oli maandumas tahaposti, kuid vastaste väravavaht Aleksandar Popovic tõrjus palli nurgalöögiks.

Esimene ohtlikum rünnak Partisani poolelt toimus 16. minutil, kui jõuti pealelöögini, kuid see lendas väravast selgelt mööda. Kolm minutit hiljem võeti meilt keskväljal pall ära ning vastased tulid suuremate jõududega kiirrünnakusse. Esmalt tsenderdati pall taha posti Ricardo Gomesile, kes mängis ennast vabaks ning lõi peale. Pealelöögi Matvei Igonen pillas enda ette õhku ning vastaste kuulsaim mängija Lazar Markovic suunas tagasipõrkunud palli peaga võrku.

42. mänguminutil purjetas Markovic paremalt äärelt läbi keskele meie karistusala lähistele ning kapten sooritas pealelöögi, millele sai Markus Soomets jala vahele, kuid rikošeti abil veeres pall väravasse nii, et Igonenil polnud enam võimalust midagi teha.

Vaheajapausilt tagasi tulles tegi peatreener Jürgen Henn oodatud vahetuse, kui viga saanud Michael Lilander lahkus mängust ning tema asemel sekkus kogenud äärekaitsja Ken Kallaste. Kallaste võttis koha vasakul pool ning vasakult poolt tuli paremasse äärekaitsesse Marco Lukka

Ken Kallaste. Foto: Liisa Rull

52. minutil oli oht, et seisuks tuleb 3-0. Gomes pääses otse värava peale löögile, kuid Igonen tegi supertõrje, mida kajastati ka Konverentsiliiga ametlikul Twitteri ja Instagrami kontol. tagasipõrkunud palli oleksid pidanud Markovic kindlasti sisse lööma, sest Igonen oli alles maas ja positsioonilt väljas, kuid kogenud ääreründaja lõi palli üle värava.

59. minutil tekkis hea võimalus vähendada skoori 2-1 peale, kui rohevalgete kapten Vassiljev virutas umbes 25 meetri pealt värava peale, kuid Popovic oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus löögi nurgalöögiks.

Seitse minutit hiljem teenis vasakult äärelt tõusnud Ken Kallaste ohtlikust tsoonist karistuslöögi. Karistuslöögi taha läks kapten Vassiljev, kes lõi võimalikult tugevalt parema jalaga värava peale, kuid vastaste väravavaht Popovic tõrjus taas.

68. minutil tabas kõiki staadinoil ja telerivahendusel mängule kaasa elanud inimesi jahmatav vaatepilt. Markkus Seppik lebas maas ning meedikud kiirustasid koos kiirabiautoga väljakule.

FC Flora meditsiinipersonali kuuluv Maileen Raudsepp sõnas peale mängu: “Seppiku väljakul tekkinud kaebused viitasid ägedale südame- ja/või kopsuhaigusele, mis vajas täiendavaid uuringuid. Uuringute käigus said need haigused välistatud ning ta lubati haiglast välja. Ta vajab paari puhkepäeva ja ühte lisauuringut, kui teistega koju jõuab. Seejärel saab ta sportliku tegevusega jätkata.”

Nüüd on teada, et Seppikuga on kõik korras ning mängija sõidab koos meeskonnaga tagasi Eestisse, kuid vajab paar päeva puhkust.

Järgmine mäng on juba sel pühapäeval, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse Tartu Tammekat. Pileti kohtumisele leiad SIIT.