Flora II alistas Infoneti duubli ja tõusis liidriks – FC Flora -FC Flora

Flora II alistas Infoneti duubli ja tõusis liidriks

FC Infonet II - FC Flora II

Reporter: Rauno Annama

Esiliiga XIX vooru kohtumises võtsid Lasnamäel üksteiselt mõõtu kodumeeskond Infonet II ja külalised Flora II. Võõrustajad olid enne mängu tabeliliidrid ja nende järel olev Flora vaid kahe punkti kaugusel. Oli selge, et kumbki vähema kui võiduga ei rahuldu ning sihiks on lisaks sellele ka esikoht.

Kodumeeskond üritas algusperioodil rohkem mööda paremat äärt rünnakuid üles ehitada, toetudes enamasti Aleksandr Kulinitšile ning teravust tekitanud Ilja Monakovile. Esimese veerandtunni jooksul jõudsid mõlemad meeskonnad löögile vaid ühel korral, rohkem oli ikkagi võitlust ja üritamist. 14. minutil oli olukord, kus Denis Danilin jooksis Sakari Ilmari Tukiainenile jalgadesse. Ründaja võitles veast hoolimata tublisti edasi, kuid hetk hiljem lendas toosama Danilin robustselt soomlasele sisse ning too vajus väljakule. Huvitaval kombel ei soostunud vilemees antud olukorrast kaarti näitama patustajale.

Minut hiljem hoiatuskaart siiski välkus, kui Floral ei lasknud karistuslööki kiiresti sooritada Pavel Dõmov. Seejärel tehti Infoneti poolelt sunnitud vahetus, sest just Tukiaineni olukorrast sai Danilin ise vigastada ning enam ei suutnud mängu jätkata. Möödus veel aega antud kohtumises, kus konkreetselt kumbki ei domineerinud. Paar minutit enne pooltunni täitumist viis Juhan Jograf Siim külalised ette. Pallivõluri esimene löök blokeeriti kastis, kuid järgmises olukorras tormas Siim vastasest mööda ning sooritas löögi, mille järel pall latti lendas, maha põrkas ning seejärel väravast kaugemale lendas. Florakad nõudsid valjuhäälselt väravat, viidates sellele, et pall oli väravajoone ületanud. Kohtunik nägi olukorda ka ise ning fikseeriski värava – 0:1!

34. minutil vedas võõrustajatel, et nad vähemusse ei jäänud, sest Dõmov kiskus Herol Riibergi käest, kuniks mängija pikali kukkus. Tavaliselt pole sellistes olukordades hoiatuskaardis küsimustki, kuid seekord ei tahtnud vilemees kaarti näidata, mis tähendanuks tol hetkel tollele mängijale ühtlasi lahkumist, kuna üks hoiatuskaart oli juba all. Mängijate vahel läks ka kergeks tõuklemiseks, kuid osapooled rahustati maha ning mäng jätkus.

39. minutil viigistas Infonet seisu, kui Vladislav Ogorodniku söödu järel Erik Vinogradov palli tagumise posti kõrvale toimetas. Magnus Karofeld ei küündinud pallini ja täpne sooritus oligi premeeritud väljakuperemeestele. Paar minutit hiljem oli taas aktsioonis Siim, kes trahvikastis olles keeras efektselt Vassili Kulikust mööda, mille järel Infoneti kaitsemängija Flora ründaja maha võttis. Kuna florakas oli pääsemas kaitsemängija kohvile saatmise järel puurilukuga silmitsi, võttiski vilemees olukorda, kui kindla väravavõimaluse ärahoidmisena ning näitas Kulikule otse punast kaarti. Penaltipunkti juures asus palli taha Herol Riiberg, kes virutas palli vasakule alla nurka, samal ajal kui Mihhail Lavrentjev teisele poole hüppas. Sellega oligi Flora taas ette pääsenud ning mindi lühikesele puhkepausile.

Teise kolmveerandtunni avaminutitel pääses Tukiainen kaks korda järjest heast kohast löögile. Kõigepealt tegi Lavrentjev tõrje, mille järel sai soomlane ise „lauapalli“ ning ka järgmise ohtliku lähilöögi suutis Infoneti puurilukk pareerida. 56. minutil teenisid florakad omade esimese kollase, kui Hans Joosep Tammerik niitis vastaste rünnakul maha Ogorodniku. Seejärel taas paras mammu Florale, kui Tukiainen filigraanse sööduga Siimu üks-üks olukorda mängis. I-le ei suuudetud täppi panna ja Lavrentjev taas näitas oma head klassi ning neutraliseeris ohtliku momendi. Lisaks mitmed olukorrad, kus külaliste tsenderduste järel oli Miša teisel korrusel kuningas ning teistele šanssi ei jätnud palli saamiseks.

Paar minutit hiljem jäi Tammerik olukorda hiljaks ning lendas jalad ees Ogorodnikule sisse. Patustajale tähendas teine kollane kokku punast kaarti ning nüüd oli jälle võrdselt mehi mõlemas leeris väljakul. Aktiviseerunud Infonetis võttis taas Ogorodnik silmapaistvalt ette ning vastasest mööda minnes lidus mööda otsajoont karistusala poole. Enne seda võeti mängija maha ning Flora õnneks kaarti ei järgnenud. 75. minutil siiski kaarti nähti, sest Sander Lootus kukutas kiirrünnakule mineva Kulinitši.

80. minutil pani tribüüni ahhetama Eduard Golovljov, kelle löögi järel tuhises pall napilt ristnurgast mööda. 82. minutil nägi enda ees hoiatuskaarti ka Joosep Juha, kes lühikese aja jooksul teise robustse vea tegi. Flora mängupildile pani selge pitseri see, et sarnaselt vastastele punane kaart teeniti. Kohati langeti liiga alla ära ning rünnakutel jäi otsustavusest justkui puudu ja mäng jäi stoppama, kuigi oleks võinud kiiremat söödumängu viljeleda.

Üle tüki aja sai ka Lavrentjev palli puutuda, kui vastaste tugeva löögi järel palli oma haardesse võttis. 86. minutil tehti sisuliselt sotid selgeks, kui Flora oma kolmanda värava lõi. Samuel Vard andis äärelt pika passi ette, kus Juhal endal oli soodne positsioon löömiseks, kuid selle asemel pallivõlur hoopiski söötis Algis Roogile, kes külmavereliselt palli raamide vahele tulistas ning vastaste viimasegi lootuse maha mattis.

Vigu tegid mõlemad meeskonnad omajagu ning kohtumise esimesel lisaminutil keesid emotsioonid üle, mille järel Alexander Semakhin Tukiaineniga ülbitsema ja kätega vehklema hakkas – tasuks kollane kaart. Kolmandal lisaminutil toimetati pall karistusalas Golovljovile, kellele oldi jäetud lubamatult palju vaba ruumi, mille mängumees eeskujulikult ära kasutas ja palli võrku lõi – sellega vormistatigi lõppseis 2:3.

Antud võiduga tõusis Flora duubel Infoneti duublist ühe punktiga ette, esimesele kohale. Järgmises voorus on Flora koduväljakul suur duublite derby ees ootamas, kui võõrustama valmistutakse Levadiat. Samal ajal on Infonetil taas mäng koduväljakul ja siis juba Nõmme Kalju duubliga, kes tänases voorus võttis tubli 2:0 võidu Kuressaare vastu.

Pealelöögid: 10:12
Neist väravale: 4:9
Nurgalöögid: 4:5
Suluseisud: 2:1
Vead: 19:18

Tallinna FC Infonet II – Tallinna FC Flora II  2:3 (1:2)
39. Erik Vinogradov, 90+3. Eduard Golovljov – 28. Juhan Jograf Siim, 42. pen. Herol Riiberg, 86. Algis Roog

Hoiatused: 15. Pavel Dõmov, 90+1. Aleksandr Semahhin – 56., 60. Hans Joosep Tammerik, 75. Sander Lootus, 82. Joosep Juha
Eemaldamised: 41. Vassili Kulik – 60. Hans Joosep Tammerik
Mänguolud: +18, vahelduva pilvisusega ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.