Erko Jonne Tõugjas: kuigi sinist särki ei kanna, siis Eestit esindad siiski – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Erko Jonne Tõugjas: kuigi sinist särki ei kanna, siis Eestit esindad siiski

FC Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas ütles kolmapäevase mängu eel, et kohtumised UEFA klubide sarjades on alati erilised ning ühtlasi heaks võimaluseks saada aimu enda ja meeskonna tasemest.

“Need on mängud, mida ootad hooaja algusest saadik. Tead, et see on võimalus näha, kus sa ise oled ja kus on meeskond võrreldes Euroopa tasemega. Muidugi ei ole see koht, kus lähed lihtsalt mängima ja kogemust saama, vaid koht, kus tahame tulemust teha!” sõnas Tõugjas mängueelsel pressikonverentsil.

“Ettevalmistus on üldpildis üsna sarnane tavalise mänguga. Lihtsalt asi on selles, et Tammekaga mängid neli korda aastas, aga Celje on meie jaoks tundmatu punt, rohkem on teooriat ja vastase tundmaõppimist. Celje on kvaliteetne ja mitmekesine meeskond, kes mängib nii lühikest kui ka pikk palli. Tuleb lihtsalt võidelda ja oma mängu mängida, nende käigud kinni saada. Esimene mäng on kõigest esimene pool sellest duellist,” lisas ta.

Tõgjase sõnul ootab meeskond euromänge suure põnevusega. “Kogu see õhkkond ümber on teistsugune. See on hea vaheldus Premium liigast, sest Eestis on päris palju seda, et mängid sama vastasega mitu korda. See on alati suur proovikivi meeskonna jaoks. Kuigi sinist särki ei kanna, siis Eestit esindad siiski. See on koht, kus tuleb ja peab Eesti lippu kõrgel hoidma!”

Kaotatud Tallinna derbist on Tõgjase kinnitusel vajalikud järeldused tehtud.. “Pärast derbit käis analüüs kiiresti. Teadsime, et natuke oli aega leinata ja läbi mõelda, aga siis olid mõtted juba uuel mängul. Teadsime, et tuleb tähtis mäng ega saa jääda seda Levadia-mängu heietama. Asjad on selgeks räägitud,” sõnas keskkaitsja.

UEFA Meistrite Liiga I eelringi avamäng FC Flora ja Sloveenia klubi NK Celje vahel peetakse kolmapäeval, 10. juulil kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Mängu esitleb FC Flora autopartner Opel. Mängupiletid on müügil FC Flora kodulehel ja Piletilevis. VIP piletid mängule on välja müüdud.

Foto: Kenn Rull