Endine florakas siirdus Bulgaaria kõrgliigasse – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Endine florakas siirdus Bulgaaria kõrgliigasse

Foto: Beroe koduleht

Eesti koondise liige ja endine FC Flora keskkaitsja Nikita Baranov sõlmis täna pärastlõunal lepingu Bulgaaria kõrgliigas neljandal kohal asuva PFC Beroe Stara Zagoraga.

Suvel Norra kõrgliigaklubist Kristiansund aste madalamal mängivasse Sogndal IL-i kolinud Baranov leidis oma uue koduklubi Bulgaarias, kus asub kaitsma ühekordse Bulgaaria meistri ja kahekordse karikavõitja Stara Zagora Beroe värve.

Baranov on klubi mängustiiliga kursis ning usub, et see on karjääri jätkamiseks väga sobiv keskkond. “Tean, et klubi on tulnud korra Bulgaaria meistriks ning võitnud nii karika kui superkarika. Meie eesmärgiks käimasoleval hooajal saab olema liiga esikolmikukoht ja pääs Euroopa liigasse ning ma olen valmis andma oma panuse nende eesmärkide saavutamiseks. Olen kindel, et see on minu arengule suurepärane koht,” lausus 26-aastane keskkaitsja.

Juba homme lendab Baranov uue koduklubiga Türki, kus kahenädalase treeninglaagri jooksul peetakse ka neli sõpruskohtumist. Esmalt kohtutakse Rumeenia klubi FC Astra Giurgiuga ning seejärel Ungari kõrgliigaklubi Mezőkövesd Zsóry FC, Azerbaidžaani klubi Neftchi Baku ja Poola kõrgliigas mängiva Zaglebie Lubiniga.

Peale 20 vooru asub Beroe Bulgaaria kõrgliigas 36 punktiga neljandal kohal. Tabeliliider Ludogorets jääb juba 15 punkti kaugusele, teisel kohal paiknev CSKA Sofia 9 punkti ning kolmandal kohal olev Levski Sofia 5 punkti kaugusele. Liiga formaat näeb aga ette, et kõik 14 kõrgliigaklubi mängivad omavahel korra nii kodus kui võõrsil ehk kokku peetakse 26 vooru, seejärel liiga poolitatakse ning tabeli esimene pool jätkab mänge kõrgematele kohtadele, tabeli teine pool peab aga heitlust püsimajäämisele.

Baranov on Flora eest pidanud aastate jooksul kokku 192 kohtumist, löönud 4 väravat ja tulnud kolmekordseks Eesti meistriks. Soovime Nikitale ja tema uuele klubile palju edu ja tähtsaid võite!