Endine FC Flora jalkapoiss Johannes Erm krooniti Roomas kümnevõistluse Euroopa meistriks! Palju õnne, Juss! – FC Flora - FC Flora

Kogukond- UUDISED

Endine FC Flora jalkapoiss Johannes Erm krooniti Roomas kümnevõistluse Euroopa meistriks! Palju õnne, Juss!

FC Flora endine noormängija Johannes Erm võitis Roomas toimuvatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses kuldmedali!

Palju õnne, Juss!

Ermile kuldmedali toonud punktisumma 8764 on Eesti kõigi aegade edetabeli teine tulemus ning jääb vaid 51 punktiga alla Erki Noole Eesti rekordile.

Erm (10,60 – 7.91 – 14.99 – 1.99 – 46,81 – 14,30 – 44.56 – 5.20 – 62.71 – 4.24,95) vajas odaviske järel sisuliselt kuldmedali kindlustanuna 1500 meetri jooksus Eesti rekordi nihutamiseks senisest tippmargist viis sekundit paremat aega, aga ületas finišijoone 4.24,95-ga ja lõpetas 8764 punktiga. Kahe päeva jooksul parandas Erm oma tippmarki 100 ja 400 meetri jooksus, teivashüppes ja odaviskes.

Talvel võitis Erm Glasgow´s toimuval sisekergejõustiku MM-il meeste seitsmevõistluses 6340 punktiga pronksmedali. Erm sai 2021. aasta suvel peetud Tokyo suveolümpiamängudel kümnevõistluses 11. koha ning 2022. ja 2023. aastal MM-il üheksanda koha. Varasemast on tema auhinnakapis U20 ja U23 vanuseklassi MM-i hõbe- ja pronksmedalid.

26-aastane Erm mängis aastatel 2006-2010 FC Flora noortesüsteemis treener Priit Adamsoni käe all. 2011. aastal pühendus ta kergejõustikule, asudes harjutama Holger Peeli juhendamisel.

Johannese treener FC Floras, Priit Adamson, on meenutanud FCF Magazine´is Ermi jalkapoisi päevi selliselt: “Johannes on intelligentne noor, seda õhkub ka tema kommentaaridest. Juss mängis endast aasta vanemate treeninggrupis. Ta oli väga liikuv ja mängis peamiselt paremal äärel. Aga mul on meeles ka üks turniir Saaremaal, kus ta mängis keskkaitses ja tõi meile auhinnalise kolmanda koha. Ta käis hoolega treeningutel ja mängis isuga oma naabripoisi Aleksanderi eeskujul ja mõjutusel. Kui aga Alex kolis välismaale, siis jäi ka Jussi panus väiksemaks. Ta oli juba noorena füüsiliselt väga heade näitajatega (Jussi isa oli ju kunagi Nõukogude Liidu koondise lävel ujumises), aga jalgpall ei olnud Jussi ala. Ka see näitab tema intelligentsust, et ta seda juba noores vanuses tajus. Ka mina olen väga tänulik Jussi vanematele, kes olid väga abivalmid, armastavad ja Jussi sportimisse suhtumisel ühtviisi ambitsioonikad kui ka… leplikud. Nad suutsid ebaõnnestumistega leppida. Ma rõõmustan südamest Jussi edu üle. Tean, kui rõõmus on selle üle isa. Ja kui tähtis oli tulemuse sündimisel ema roll.”

Fotod: Guntis Berzinsh, European Athletics / PM/Scanpix Baltics

TAMMEKA CUP 2003 :TARTU, EESTI, 03AUG03 – Tammeka Cup 2003. Pildil kurvastavad pärast kaotust Tallinna FC Flora Mustamäe meeskonna liikmed Marek Pihel (rohelises keskel) ja Johannes Erm. Vasakult Timo Martin ja Ly Pihel. lk/Foto LAURI KULPSOO