14. apr. 2026

Eesti naiste koondis teenis aasta esimeses kodumängus võidu, alistades MM-i valikmängus Liechtenstein tulemusega 2:1.
Floralannadest kuulusid algrivistusse 100. koondisemängu pidanud Kelly Rosen ja Anastasija Južaninova, teisel poolajal sekkus vahetusest Helina Tarkmeel. Victoria Vihman ja Kristiina Tullus jäid pingile.
Seitsmendal minutil toimetas Loviise Männiste nurgalöögist palli värava ette, kus Vlada Kubassova proovis kannalööki, kuid suunas palli otse väravavahi peale ning viimasel polnud raskusi see enda kätte püüda. Hea võimalus tekkis ka 12. minutil, kui Kubassova tõstis palli penaltipunkti lähistele ning Lisandra Rannasto läks esimese puutega löögile, kuid saatis palli üle värava.
Vastane tegi oma esimese pealelöögi 25. minutil, mis kujunes ohtlikuks – Eesti jäi surve alla, vastane sundis eksima, võitis palli ja lõi peale, kuid Katarina Elisabeth Käpa oli oma ülesannete kõrgusel. Järgmisel minutil avanes võimalus taas Eestil, kui Kubassova suunas madala löögi värava poole, ent väravavaht oli valvel. Sarnase tõrje tegi ta ka viis minutit hiljem, kui Anastasija Južaninova üllatas vastast tugeva kauglöögiga karistusala tagant. 43. minutil teenis Eesti penalti, mille Kubassova kindlalt realiseeris, viies Eesti 1:0 juhtima ning saates kodunaiskonna eduseisus vaheajale.
Teise poolaja alguses jõudis Liechtenstein viigiväravani, kui pall tõsteti karistusala tagant kõrge kaarega üle väravavahi. Seejärel pääses vastane üha paremini mängu sisse. 61. minutil jäi Eesti vähemusse, kui teeniti punane kaart. Sellest hoolimata suutis naiskond end koguda ning tehtud vahetused taastasid ründeteravuse. Hea võimalus tekkis 82. minutil, kui Mari-Liis Lillemäe murdis end mitmest vastasest läbi ja sooritas terava nurga alt löögi, kuid saatis palli otse väravavahi pihta. Jätkuolukorras pääses löögile ka Kubassova, ent ka tema suunas palli väravavahi sülle. Kohtumise otsustas 84. minutil Katrin Kirpu, vormistades Eesti eest 2:1 juht- ja lõpptabamuse. Kirpu sai söödu liini taha, võitles end kaitsjast mööda, möödus vastu tulnud väravavahist ning tõstis palli kindlalt ristnurka.
Eesti võistleb lisaks Liehtensteinile ühes alagrupis Leedu ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Tänase võidu kõrval on eestlannadel kirjas väravateta viik Leedu vastu ning 1:3 kaotus Bosnia ja Hertsegoviinalt.
Eesti jätkab valikturniiri kodumurul laupäeval, 18. aprillil kell 17.00, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse Leedut. Piletid on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Mängu otsepilti näeb Soccernet TV vahendusel.
Allikas: Eesti Jalgpalli Liit
Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee
Viimased uudised
14. apr. 2026
14. apr. 2026
13. apr. 2026
12. apr. 2026
11. apr. 2026
10. apr. 2026
10. apr. 2026
9. apr. 2026