Eesti koondis tegis Aserbaidžaaniga 1:1 viigi – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Eesti koondis tegis Aserbaidžaaniga 1:1 viigi

Eesti meeste koondis kohtus laupäeval Bakuus peetud EM-valikmängus Aserbaidžaaniga. Dalga Arenal peetud kohtumine lõppes 1:1 viigiga ning mõlemad meeskonnad avasid valiksarjas oma punktiarve.

Mäng algas juba esimestest minutitest eestlaste domineerimisega. Esimene väga hea võimalus sündis 12. minutil: Vassiljev leidis äärel sööduga Milleri, kes jätkas Sappinenile, kes omakorda pealelöögi tegi, kuid paraku läks see rikošetist nurgalöögiks. Teine suurepärane võimalus sündis 22. minutil, kui Vassiljevi hea läbisööt leidis ründekolmandikul Anieri. Vastaste väravavaht Magomedalijev tõrjus pealelöögi.

Eesti läks kohtumist 27. minutil 1:0 juhtima, kui Vassiljevi nurgalöök leidis Milleri, kes suunas palli põrkega värava suunas. Kuigi algselt tundus, et pall on kohe väravas, sai Sappinen pea vahele ja pall maandus vastaste väravavõrgus. 36. minutil oli veel kindel võimalus, kui Lukka sai vastase värava all pealelöögile, mis läks napilt väravaraamist mööda. Eesti koondis mängis esimesel poolajal selgelt teravamalt, kokku anti viis nurgalööki ja sooritati üheksa pealelööki.

Väravanäljas Aserbaidžaan alustas teist kolmveerandtundi innukalt ning näitas avapoolajaga võrreldes oluliselt agressiivsemat ja näljasemat mängu. Kodumeeskonna surve kandis vilja 62. minutil, kui meeskonna kapteni Emin Mahmudovi nurgalöögist suunas palli võrku Anton Kryvotsyuk. Vastane näitas teravust kogu ülejäänud poolaja vältel, ent Sinisärgid hoidsid kaotusseisu jäämise ära ning normaalaja üleminutitel tulid appi ka väravaraamid.

FC Flora mängijatest kuulusid algkoosseisu Märten Kuusk, Marco Lukka, Konstantin Vassiljev ja Martin Miller, vahetusest sekkusid Henrik Ojamaa ja Sten Reinkort.

Eesti jätkab EM-valiksarja juba teisipäeval, 20. juunil, kui aasta esimeses kodumängus minnakse vastamisi maailma edetabeli neljanda Belgiaga. Kohtumine Belgiaga tähistab Eesti meeste koondise läbi aegade 500. ametlikku kohtumist. Kell 19 alustab staadioni ümber festivaliala, kell 19.30 esineb aasta meesartist Stefan, kell 21 alustavad koondised mängueelse soojendusega, hümnid kõlavad kell 21.30 ja kohtunik annab avavile kell 21.45. Viimased 1000 pääset mängule on saadaval Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis.