Eesti jalgpallihooaja lõpetas aasta viimane koondisepaus  – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Eesti jalgpallihooaja lõpetas aasta viimane koondisepaus 

Aasta viimane koondiseaken leidis eelmise nädala laupäeval lõpu ning Flora mängijad suunduvad teenitud puhkusele. A ning U21 koondised osalesid Balti turniiril, U19 koondis pidas kaks sõpruskohtumist.

Eesti koondise algkoosseis Leedu vastu 19.11.2022. Foto: Jana Pipar / EJL

A-koondis

Eesti A-koondis alustas eelmise nädala alguses Balti karika kaitsmist, kui vastamisi mindi Läti võistkonnaga. Normaalaeg jäi 1-1 viiki ning penaltiseerias tuli lõunanaabrite paremust tunnistada. Mängus osales neli Rohevalget, kellest kolm alustas põhikoosseisus ning üks lõi ka värava. Algkoosseisu kuulusid Sergei Zenjov (lõi värava ja mängis 90’), Konstantin Vassiljev (90’), Ken Kallaste (andis väravasöödu & mängis 90’) ning Martin Miller sekkus vahetusest ja mängis 23 minutit.

Sergei Zenjov. Foto: Jana Pipar / EJL

Poolfinaalis penaltiseerias kaotanud Eesti koondis asus 3. koha peale mängimist Leedu koondisega, kes samuti kaotas poolfinaalis penaltiseerias külalistena võistlusele osalema tulnud Islandile. Leedu eest käis väljakul viis florakat, kellest neli alustas algkoosseisus. Ken Kallaste alustas mängu, kuid mängis 30 minutit, pärast mida pidi vigastuse tõttu platsilt lahkuma. Lisaks temale alustasid põhikoosseisus veel Markus Soomets (90’), Michael Lilander (84’) ja Konstantin Vassiljev (65’). Sergei Zenjov sekkus vahetusest 65. mänguminutil ning lõi samal minutil ka Eesti juhtvärava. Eesti võitis kohtumise 2-0 ning mängijad said kaela Balti turniiri pronksmedalid. 

U21 koondis

U21 koondis astus samuti võistlustulle Balti turniiris. U21 Balti turniiril külalisosalejat polnud, mis tähendab, et kolm koondist mängisid mõlema vastasega, mille järel selgus Balti turniiri võitja. U21 koondisesse kuulus neli florakat – Kristo Hussar, Erko Jonne Tõugjas, Danil Kuraksin ja Aleksandr Šapovalov.

Eesti U21 alustas Balti turniiri Leedu eakaaslaste vastu ning väljusid 5-1 võitjatena. Florakatest osales mängus Kristo Hussar (90’), Danil Kuraksin (90’) ja Aleksandr Šapovalov (71’), kes lõi ka kaks väravat. 

Läti U21 vastu oli vaja vähemalt viiki, et omada häid võimalusi Balti turniiri võitmisel, kuid vastu tuli võtta 0-1 kaotus. Hiljem tähendas see seda, et Läti võitis Balti turniiri, sest nad alistasid peale selle ka Leedu eakaaslased. Rohevalgetest käis väljakul Erko Jonne tõugjas (90’), Kristo Hussar (33’), Aleksandr Šapovalov (33’) ja Danil Kuraksin (26’). 

U19 koondis

U19 koondis mängis kaks kontrollkohtumist Slovakkia U19 koondise vastu. Mõlemad kohtumised toimusid Tallinnas Sportland Arenal 16. ja 18. novembril. Kooseisus leidsime kolm Flora mängijat – Oskar Hendrikson, Oliver Niit ja Kristofer Robin Grün.

Esimene mäng kaotati 0-1 ning teises mängus tuli vastu võtta 0-2 kaotus. Kuna tegemist oli sõpruskohtumistega, said mängida kõik mängijad, kes koondisesse kutsuti. 

See koondisepaus pani ka punkti Eesti jalgpallihooajale, mis suundub nüüd puhkusele. Tagasi ollakse alles järgmise aasta veebruari lõpus või märtsi alguses, kui mängitakse välja Eesti Superkarikas.

Michael Lilander. Foto: Jana Pipar / EJL