Eesti A-koondise peatreener kutsus koondisesse 7 florakat – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Eesti A-koondise peatreener kutsus koondisesse 7 florakat

Eesti A-koondise peatreener Thomas Häberli kutsus koondisesse 25 mängijat, kellest seitse on Rohevalged. Koondis kohtub Malta ja San Marinoga.

Thomas Häberli nimetas 25-nimelise koondise, mille nimekirjast leiame Ken Kallaste, Henrik Pürgi, Konstantin Vassiljevi, Sergei Zenjovi, Henrik Ojamaa, Martin Milleri ning Markus Soometsa. Sergei Zenjovil on hetkel kirjas 99 kohtumist Eesti A-koondises ning selle koondiseakna jooksul on tal võimalus ületada 100 piir. 

Eesti A-koondis kohtub 23. septembril A. Le Coq Arenal kell 19:00 UEFA Rahvusteliiga D divisjonis Maltaga ning kolm päeva hiljem, 26. septembril kohtutakse võõrsil San Marinoga. Kui eestlased alistavad maltalased, tõuseb koondis D divisjonist uueks tsükliks C divisjoni, kus ootavad ees juba uued vastased ning neljaliikmeline alagrupp, kust võitja tõuse B divisjoni ja viimane langeb D divisjoni. 

Koondise taustajõududest leiab meie spordidirektori Norbert Hurti, kes on Thomas Häberli abitreener ning videoanalüütik Ants Jaakson, kes täidab koondise juures sama rolli.

Konstantin Vassiljev Malta vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti U21 koondis

U21 koondise kandidaadid kogunevad 21. septembril Tallinnas laagrisse. Noortekoondis treenib ühiselt kolm päeva. U21 koondise peatreener ja Flora abitreener Sander Post on kogunemisele kutsunud 27 mängijat.

27 mängija nimekirjast leiame viis florakat. Kristo Hussar, Danil Kuraksin, Andrei Smirnov, Aleksandr Šapovalov ning Erko Jonne Tõugjas, kes on laenul Tallinna Legionis. Koondise peatreener on Flora abitreener Sander Post ja väravavahte treenib Flora väravavahtide treener Aiko Orgla. 

Koondis koguneb kolmapäeval A. Le Coq Arenal ning koos treenitakse reedeni. Treeningud toimuvad TNTK staadionil.

U21 koondis valmistub novembris toimuvaks Balti turniiriks. 16. novembril kohtutakse kodus Leedu eakaaslastega. 18. novembril mängitakse võõrsil Lätiga.

Kristo Hussar U21 koondises. Foto: Mauri Levandi/Soccernet.ee

Eesti U19 koondis

U19 koondis on septembrikuus kogunenud kahel korral. Varasemalt koguneti 7. septembril treeningkogunemisele, kus valmistuti septembri lõpus toimuvale EM valikmängudeks. 

Florast on U19 koondisesse kutsutud neli mängijat – Oskar Hendrikson, Oliver Niit, Oliver-Aleksander Otti ja Kristofer Robin Grün.

21. septembril alustab koondis selle akna mängudega. Esmalt kohtutakse Itaalia eakaaslastega, kolm päeva hiljem mängitakse Poola noortega ning 27. septembril mängitakse Bosnia ja Hertsegoviina U19 koondisega. Kõik mängud toimuvad Poolas.