EELVAADE: Serbia absoluutne tippklubi tuleb A. Le Coq Arenale – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

EELVAADE: Serbia absoluutne tippklubi tuleb A. Le Coq Arenale

Konverentsiliiga 5. mängudevoorus sõidab Tallinna Serbia absoluutne suurklubi FK Partizan ehk Belgradi Partizan, et maha pidada Konverentsiliiga 5. mänguvoor FC Flora vastu. 

Tegemist on klubide taaskohtumisega, sest 2. mängudevoorus, 30. septembril, kohtuti Belgradis Partizani kodustaadionil. Floral on vaja suurt IMET, et alagrupist edasi pääseda. Selleks peavad mitmed asjad kokku langema – Flora peab ise alistama Partizani ja viimases voorus KAA Genti ning lootma, et Küprose klubile Anorthosis rööviks punkte Partizanilt.

Esimeses omavahelises kohtumises puudus Flora ründeäss Rauno Sappinen ning juhtus kohutav õnnetus Makrkus Seppikuga (kellega nüüd on kõik korras), kuid siiski näidati sisu ning tekitati väravavõimalusi. Flora kaotas kohtumise 2-0, kui mõlemad väravad lõi Inglismaa klubides oma taset näidanud Lazar Markovic. 

Rauno Alliku Serbias Partizani vastu. Foto: Kenn Rull

Flora kasuks võib rääkida rasked ilmastikuolud ning ka fakt, et Partizan mängis raske liigamängu pühapäeval, aga Eesti meistril oli liigamäng laupäeval – justkui ollakse üks päev puhanum. Tõsi on see, et Partizan näitab sellel hooajal Serbia kõrgliigas tõelist taset. Liigas on 17 kohtumisega lastud endale lüüa kõigest 6(!) ja ise on vastaste väravavõrku sahistatud 48 korda. Selle suurepärase statistikaga peegeldub ka fakt, et 17-st mängust on võidetud 15 ning mängitud viiki kaks kohtumist – selle tulemusega juhitakse liigat kuue punktiga Crvena zvezda ees. Kuid Partizani rivaalil on üks mäng varuks. 

Flora koduse kõrgliiga statistika on natukene teistsugusem. Pärast 29 vooru hoitakse tabelis hoitakse teist kohta. 29-st kohtumisest on võidetud 21, viiki mängitud seitse ning kaotatud üks kohtumine. Selle ajaga on ise löödud 80 väravat ning endale lastud lüüa 20 väravat. 

Flora on koduväljakul, eriti eurosarja mängudes, näidanud head, positiivset ja ründavat jalgpalli ning kõikide vastaste vastu – isegi Varssavi Legia vastu, kellele kaotati napilt 0-1. See lisab mängijatele ainult enesekindlust, et suudetakse suurte vastastega mängida nagu võrdne-võrdsega. 

Foto: Kenn Rull

Flora mängis esimese liigakohtumise peale koondisepausi laupäeval, 20 oktoobril, Tallinna JK Legioni vastu. Rohevalged võitsid kohtumise 2-0 Rauno Sappineni penaltist ja Konstantin Vassiljevi väravast. Partizan mängis liigakohtumise pühapäeval 5. kohal platseeruva Vojvodina vastu ning võitsid kohtumise suureskooriliselt 4-1. 

Selleks mänguks on Eesti Vabariigi Valitsus lubanud 2000 pealtvaatajat ning piletid said välja müüdud kaks päeva enne kohtumist. Sinna hulka kuuluvad 50-100 vastasklubi fänni. 

Kuula, mida arvasid peatreener Jürgen Henn ning kaitsja Ken Kallaste homsest mängust. Pressikonverentsi saad järele vaadata SIIT.

Ootame Sind staadionile omadele kaasa elama ning eurosarja melust osa saama. 

Püsi terve ning kohtume staadionil!

FC Flora meeskond Anorthosise mängu eel. Foto: Kenn Rull