EELVAADE: Premium liiga 17. vooru lõpetab põnevuslahing A. Le Coq Arenal – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

EELVAADE: Premium liiga 17. vooru lõpetab põnevuslahing A. Le Coq Arenal

Homme õhtupoolikul lõpeb Premium liiga 17. voor, kui tiitli pretendent Flora ja kolmandast kohast kahe käega kinni hoidev Kalju lähevad Lillekülas omavahel vastamisi. Pall pannakse A. Le Coq Arenal mängu kell 17:15.

Premium liiga on alanud huvitavalt ning huvitav ka on 17. voor – omavahel lähevad vastamisi FC Flora, kelle ambitsioon on võita meistritiitel, ning Nõmme Kalju, kes on hoidmas kolmandat kohta Premium liigas, mis tagaks neile euromängude koha järgmisel suvel. Lillekülas, A. Le Coq Arenal, pannakse pall mängu kell 17:15 ning piletid tulisele kohtumisele saad osta meiekodulehelt.

Markus Soomets. Foto: Janek Eslon

Nõmme Kalju näitas hooaja alguses head minekut, kuid nüüd on see hoog natukene vaibunud, kuid mitte marginaalselt. Viimases viies mängus on löödud kolm väravat, kuid endale on lastud lüüa vaid kaks. Sellega said hakkama FCI Levadia (0-1 kaotus) ja FC Kuressaare (1-1 viik). Lisaks mängiti Evald Tipneri karikafinaalis 0-0 viiki Paide Linnameeskonnaga, kes küll võitis Eesti karika penaltiseeria toel. Lisaks on alistatud Premium liigas 1-0 nii Narva Trans kui ka Paide Linnameeskond. Kalju võtmemängijaks saab kindlasti arvata Kaspar Pauri, kes on Premium liigas käinud väljakul 15 korda ning löönud kuus väravat ja andnud viis väravasöötu. 

FC Flora on viimases viies mängus löönud kaheksa väravat ja omale on lastud lüüa vaid üks (1-1 viik FCI Levadiaga). Lisaks kaotati samuti penaltiseerias Paide Linnameeskonnale Evald Tipneri karikasarja poolfinaalis. Premium liigas mängiti Paidega 0-0 viiki ja alistati 4-0 ja 3-0 vastavalt FC Kuressaare ja Narva Trans. Flora särgis on kõik 15 Premium liiga vooru (1 voor jäi Floral vahele) platsil käinud Michael Lilander kui ka Markus Soomets, kellest on kujunenud Flora kindel tuumik. 

Michael Lilander. Foto: Janek Eslon

Omavahel on Flora ja Kalju kohtunud juba väga palju, kuid vaatame viimase 20 mängu statistikat. Flora on võtnud 11 võitu, Kalju on võitnud neli korda ja viiki on mängitud viiel korral. Kaks võistkonda on kokku löönud 49 väravat, millest 29 on Flora arvel ja 20 Nõmme Kalju arvel. Sellest võib järeldada, et omavahelistes mängudes lüüakse keskmiselt üle kahe värava ning mõlemad meeskonnad võivad skoorida, tuleb raske lahing mõlema jaoks. 

Nõmme Kalju võitis Florat viimati 20. oktoobril 2019. aastal 2-1. Pärast seda on Flora ja Kalju kohtunud üheksal korral ning Flora on väljunud võitjana kaheksal korral ja korra on viiki mängitud. Tõsiasi on see, et see statistika ei peegelda täis tõde, sest mitmed võidud on tulnud üheväravalise eduga ning väga raskelt. 

Premium liigas on Flora langenud hetkel teisele kohale, kuna FCI Levadia võitis Pärnu Vaprust 4-1 ning edestab Florat kolme punktiga, olles teeninud 44 punkti. Tõsi, Floral on kaks mängu vähem peetud – mäng TJK Legioni vastu ning nüüd homme toimuv kohtumine Nõmme Kalju vastu. Flora on 15. mänguga teeninud 41 punkti – 13 võitu ja kaks viiki väravatevahega 40:8. Nõmme Kalju edestab neljandal kohal olevat Paide Linnameeskonda viie punktiga, olles teeninud 33 punkti 10 võidu, kolme viigi ja kahe kaotusega. Kalju väravatevahe on 28:12. 

Tõotab tulla tuline ja tasavägine kohtumine, kus mõlemad tahavad võita, et oma eesmärkidele lähemale püüelda. Tule staadionile, naudi kodumaist jalgpalli ja aita omad võidule. Piletid kohtumisele leiadSIIT. Kohtume A. Le Coq Arenal homme, kell 17:15.

Danil Kuraksin tähistamas 2-1 võiduväravat Nõmme Kalju vastu. Foto: Janek Eslon