EELVAADE: Kõik või mitte midagi – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

EELVAADE: Kõik või mitte midagi

FC Flora Tallinn võõrustab pühapäeval, 5. detsembril, FCI Levadia Tallinnat. Kohtumine on väga suure kaaluga – mängus ei ole rohkem ega vähem kui Eesti jalgpalli meistrivõistluste meistritiitel.

5. detsembril kell 13:00 kõlab Premium liiga aasta oodatuima kohtumise avavile – vastamisi lähevad kaks suurimat Eesti rivaali FC Flora ning FCI Levadia. Floral on ülesanne lihtne, kõik või mitte midagi, ehk võit või saavutatakse liigas teine koht. Levadia peab vältima kaotust, mis tähendab, et neile sobib nii viigist kui ka võidust Eesti meistritiitli võitmiseks.

Levadia pole Eesti meistriks tulnud juba kuus aastat ning sellel aastal tiitlist ilma jäämine oleks paras pauk arvestades, et nad juhtisid liigat vahepeal üle kümne punktiga. FC Flora ülesanne on viimane mäng võita ning kaitsta meistritiitel ning tulla kolmandat aastat järjest meistriks.

Paar päeva tagasi juhtis Levadia liigat nelja punktiga ja kaks mängu oli veel minna. Pärast eelmist 1-5 kaotust rivaalidele on seis kahanenud ühe punkti peale. Flora on sellel hooajal juba sellises positsioonis olnud. Maikuus alistati kindlalt 4-2 Levadia ning järgmine kohtumine Evald Tipneri karikasarja finaalis kaotati Levadiale 0-1. Homme on sarnane olukord, kus eelnev kohtumine on võidetud kindlalt (5-1) ja see ei loe midagi, sest uue mängu avavile ajal on skooritablool kaks parankat.

Rauno Sappinen väravat tähistamas. Foto: Janek Eslon

Omavahelised kohtumised

Ajalooliselt on Flora ja Levadia omavahelised kohtumised olnud peaaegu alati tasavägised ning intrigeerivad jalgpalli lahingud. Viimasest 20-st kohtumisest on Flora võitnud üheksa, Levadia seitse ja viiki on lepitud neli korda. Kokku on löödud 63 väravat, millest Flora on löönud 38 ning Levadia 25.

Viimati suutis Levadia Florat Premium liiga kohtumises alistada 29. mail 2019. aastal, kui Flora kaotas koduväljakul 1-3. Pärast seda on kohtutud liigas kaheksa korda. Kaheksast korrast on Flora võtnud seitse võitu ning mänginud ühe viiki. Selle perioodi vahele kuulub Tipneri karikasarja saadud 0-1 kaotus.

Viimases kohtumises lõi Flora viis väravat ning iga värava autor oli erinev mängumees. See näitab ka võistkonna sügavust – iga mees on võimeline skoori tegema. Juba 6. mänguminutil tegi nurgalöögist skoori Ken Kallaste. 33. minutil tegi samuti nurgalöögist skoori Sergei Zenjov. 43. minutil napsas Rauno Sappinen palli ära vastaste väravavahilt ning paigutas selle võrku. Poolajale mindi 3-0 eduseisus. 53. minutil lõi Flora nurgalöögist uue värava – protokolli kanti see värav Robert Kirsi omaväravaks, kuid oma roll oli olemas Flora keskkaitsjal Markkus Seppikul. 60. minutil lõi Zakaria Beglarishvili ühe värava tagasi. Kuus minutit hiljem paigutas palli väravasse Henrik Ojamaa

Flora löödud väravaid näed SIIT

Seppik võistkonnaga väravat tähistamas. Foto: Janek Eslon

05.12.2021

FC Flora peatreener Jürgen Henn saatis Levadia vastu täpselt samad mehed, kelle ta saatis ka voor enne Paide vastu. Kas peatreener teeb algkoosseisus muudatusi või ei? Rauno Sappinen asub väravalööjate nimekirjas 23 väravaga kolmandal kohal ning Zakaria Beglarishvili 24 väravaga teisel kohal. Kas kumbki mees teeb homme skoori? Seda kõike saad Sa näha juba homme kell 13:00 Sportland Arenal. Kui staadionile ei jõua, saad kohtumist jälgida ETV2 otseülekande vahendusel.

Piletid kohtumisele leiad SIIT

FC Flora esiründaja Rauno Sappinen: “Mäng, kus sõnu ei ole vaja. Teeme kõik endast oleneva, et võita mäng ja kaitsta Eesti meistritiitlit!”

FC Flora peatreener Jürgen Henn: “Meie eesmärk selles mängus on ilmselge. Tuleb huvitav kohtumine ja usun, et mõlemad meeskonnad lähevad mängima oma parimat mängu olenemata tingimustest.”
FC Flora tegemistega saad end kursis hoida Facebooki ja Instagrami vahendusel.