EELVAADE: Hooaja viimane Tallinn vs Tartu – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

EELVAADE: Hooaja viimane Tallinn vs Tartu

Juba homme, kell 19:00, toimub taas A. Le Coq Arenal Premium liiga kodumäng. Viimast korda sellel hooajal sõidab meile külla Tartumaa esindusvõistkond Tartu JK Tammeka.

Tagaajaja rollis tegime enda seisu veelgi raskemaks, kui Kuressaare tegi meile seda, mida meie tegime Anorthosis Famagustale – 2-0 kaotusseisust roniti välja ning mängiti 2-2 viiki. Selle tulemuse peale hõõrus FCI Levadia käsi kokku, sest enne lõpusirget oleme esimesest kohast 9 punkti kaugusel (1 mäng vähem peetud). Kuid kõik on veel meie endi kätes – tuleb võita kõik järelejäänud kohtumised ning meistritiitel on meie! Võimalus sellega algust teha on juba homme, kui Premium liiga järelepeetavas 13. voorus tuleb uuesti külla ülikoolilinna esindusvõistkond. 

Alles kolm nädalat tagasi kohtusime sama vastasega samal areenil ning alistasime tartlased 3-0. Pärast seda on Tammeka pidanud kolm kohtumist ning kõik võitnud. Alistati 2-1 Narva JK Trans, 2-1 Pärnu Vaprus ning viimasel nädalavahetusel 3-0 Evald Tipneri karikasarjas 3-0 Tartu FA Kalev. Pärast neid tulemusi tundub, et Tammeka on leidnud oma rütmi ning tulemused on hakanud tulema, roniti ju isegi Premium liiga punasest laternast helepunasele laternale ehk 10. kohal 9. kohale. 

Vaatame üle omavaheliste kohtumiste statistika. Viimasest 20-st omavahelisest mängust oleme võitnud 17 kohtumist, kaotanud kaks ning viiki mänginud ühe. Tartlaste viimane võit meie üle oli juba kaks aastat tagasi – 9. augustil 2019. aastal A. Le Coq Arenal. Tammeka võitis 1-0 Tristan Koskori väravast. Viimane viik pärineb 20. mail 2020. aastal, kui samuti kohtuti A. Le Coq Arenal ja mängiti 0-0 viiki. 20 mängu väravatevahe on meie kasuks 55-11.

Flora meeskond väravat tähistamas Tammeka vastu. Foto: Janek Eslon

Jürgen Henn ja Tammeka uus peatreener lätlane Dmitrijs Kalasnikovs on omavahel vastamisi olnud neli korda – kõikidel kordadel on võitjana väljunud rohevalgete peatreener Jürgen Henn. Neljast kolm on olnud Kalasnikovsi eelmiste tööandjate alt, Tammeka peatreenerina on kohtutud ühe korra ning Jürgen Henni meeskond võitis kohtumise 3-0. 

Kuressaare vastu alustasid keskväljal Rocco-Robert Shein ning ääreründaja rollis Danil Kuraksin. Puhkust said põhimängijad Martin Miller ning Sergei Zenjov ei kuulunud üldse koosseisu. Kas Martin Miller ja/või Sergei Zenjov alustavad algkoosseisus, et aidata meeskond tagasi võidulainele? Kas Rauno Sappinen saab puhkust? Seda kõike saad Sa näha juba homme kell 19.00 A. Le Coq Arenal või kui staadionile ei jõua, siis soccernet.ee otseülekande vahendusel!

Abitreener, Joel Indermitte: “Uus päev ja uus mäng. Tuleb keskenduda sellele, mis on ees. Ning ees ootab meid Tartu, kes vajab punkte nagu meiegi. Meie teeme kõik selleks, et punkte tuleks 3!”

Markus Soomets: “Kaevasime ise endale augu, kust on vaja ning tahame välja ronida. Teeme kõik endast oleneva, et jätaksime tiitlilootuse ainult enda kätesse.”

Kui sul pole mängule veel pileteid, siis piletid leiad SIIT.

PS! Mängule on Eesti Vabariigi Valitsuse kohaselt lubatud tulla ainult inimestel, kellel on läbipõdemistõend või on lõpetanud vaktsineerimiskuuri

Oleme hakanud vähendama oma ökoloogilist jalajälge ja läksime paberkavast üle digikavale. Digikava leiad siitsamast artiklist – ole kursis, mis toimub täpsemalt mängupäeval! Kliki peale ja lae alla!