EELVAADE: Viies kodumäng järjest, külas viikingid – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

EELVAADE: Viies kodumäng järjest, külas viikingid

FC Flora on maikuus mänginud neli kohtumist ja kõik kodumurul. Millest kaks on Premium liiga kohtumist, üks Tipneri karikasarja poolfinaal ning üks “Match For Peace” heategevuslik mäng – nüüd tuleb viies järjestikune kodumäng. 

Eelmisel nädalavahetusel pidi Flora mängima võõrsilkohtumise TJK Legioni vastu, kuid tekkis võimalus võõrustada heategevusliku “Mäng rahu nimel” turnee raames Ukraina kõige tituleerituimat klubi Kiievi Dinamot. Legioniga mäng lükati edasi ning nii tekkiski Floral viie mänguline kodumängude seeria. 

Premium liigas on maikuus võetud üks võit ja üks viik, Tipneri karikasarjas langeti penaltiseerias saadud kaotusega konkurentsist ning “Mäng rahu nimel” Kiievi Dinamoga kaotati kindlalt 3-0. Pärast neid tulemusi läheb kogu fookus, kuni eurosarja alguseni, Premium liigale ja esimeseks vastaseks on FC Kuressaare, keda võõrustatakse 17. mail kell 20:00 A. Le Coq Arenal. Pileti mängule leiad SIIT.

Markus Soomets Kiievi Dinamo mängus. Foto: Kenn Rull

Premium liigas jagatakse Levadiaga esimest kohta, kuid Floral on üks mäng vähem peetud (edasilükatud TJK Legioni mäng). Flora on 12 mänguga teeninud 11 võitu, ühe kohtumise mänginud viiki ja löönud selle ajaga 32 väravat. Endale on muide lastud lüüa vaid seitse. 

FC Kuressaare paikneb liigas 19 punktiga kindlalt 5. kohal, jäädes Paide Linnameeskonnast maha vaid kolme punktiga. Viimati alistasid saarlased Sten Reinkorti värava toel 1-0 Tallinna Kalevi. Florast laenul olev Reinkort jagab Premium liiga parima väravalööja edetabelit koos kolme mehega, kes kõik on löönud seitse väravat. 

Sellel hooajal kohtusid Flora ja Kuressaare esimest korda 12. aprillil, kui võõrustaja rollis Kuressaare võttis rohevalgetelt vastu kindla 3-0 kaotuse. Viimasest 20-st mängust on Flora võitnud 18, mänginud viiki ühe ja kaotanud ühe kohtumise. Flora on löönud 78 väravat ja Kuressaare on löönud vaid neli, kuid pärast 3-0 saadud kaotust, on Kuressaare oma masinavärgi tööle saanud ja on kõikidele ebameeldivad vastased. 

Flora väravavahtide treener Aiko Orgla: “Kuressaare mängib oma kindlat stiili ja see on neile ka üsna palju punkte tabelisse toonud. Valmistume vastavalt vastasele ja usume, et see peab tooma meile ka soovitud tulemuse.”

Flora ründaja Tristan Koskor: “Oleme valmis nädalasiseseks lahinguks Kuressaare vastu. Meie eesmärk on anda kõva lahing ja 3 punkti koju jätta.”

Tristan Koskor Kuressaare vastu. Foto: Kenn Rull