EELVAADE: Evald Tipneri karika poolfinaal – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

EELVAADE: Evald Tipneri karika poolfinaal

Juba homme ootab meid ees Evald Tipneri karikasarja poolfinaal, kui kell 20:00 läheme A. Le Coq Arenal vastamisi JK Narva Transiga. 

Viimasest kahekümnest omavahelisest kohtumisest Narva Transiga, pole me pidanud kaotusekibedust kordagi tundma – saldoks on 17 võitu ning 3 viiki. Viimaseks omavaheliseks kohtumiseks jääb tänavu Sportland arenal peetud Premium liiga kohtumine, mille võitsime 5:0, kuid karikas kohtusime viimati eelmise aasta finaalis, mille võitsime 2:1 ning tulime Evald Tipneri karika võitjateks. Sellel aastal lähme omavahel kokku poolfinaalis, et selgitada välja üks finalist.

2020. aasta karikafinaal vs JK Narva Trans / Foto: Janek Eslon

Homme ootab meid ees Tipneri karikasarja poolfinaal, kui võõrustame A. Le Coq Arenal JK Narva Transi. Trans pidi oma viimases kohtumises tunnistama Nõmme Kalju 2:1. Samas Flora alistas kodumurul Tallinna JK Legioni 2:1 ning lähme kohtumisele vastu positiivse emotsiooni pealt. Pärast 5:0 kaotust meile, on Narva Transi võistkond näidanud aina paremaid esitusi Premium liigas, mis tähendab, et homme tõotab tulla raske mäng, kus vastast ei saa alahinnata, sest kaalukausil on karikafinaali pilet.

Kindlasti tulevad Narva Transi mängijad homme väljakule väga motiveeritult – neil ei ole mängus mitte ainult Eesti karikas, vaid selle võiduga kaasnev võimalus mängida eurosarja. Meil on eurosarja koht 2020. hooaja liiga võiduga kindlustatud – see aga ei tähenda, et meie meestel oleksid vähem motivatsiooni võidelda finaalkoha eest. Meie mängijatel on suur nälg võita tiitleid ning meeskonnas on mängijaid, kes ei ole kunagi võitnud Eval Tipneri karikat. 

Viimases omavahelises 5:0 võidumängus said jala valgeks kahel korral Rauno Sappinen, korra Henrik Pürg, Rauno Alliku ning Sergei Zenjov, kelle jaoks oli tegemist esimese tabamusega Flora särgis. Kokku oleme viimases 20 omavahelises kohtumises löönud 50 väravat, mis on keskmiselt 2,5 väravat mängu jooksul. Endale oleme lasknud lüüa kõigest 15, mis on keskmiselt alla ühe värava mängus. Selle statistika järgi võib homme oodata kohtumist, kus värav ei jää löömata. Ja kui jääbki või jääb mäng 90 minuti jooksul viiki, tuleb lisaaeg – kui lisaaeg peaks lõppema viigiseisul, otsustatakse penaltitega, kes pääseb finaali, mis toimub 22. mail.

Kas florakad suudavad kindlustada koha finaalis? Kas florakad ka suudavad seekord oma värava puhtana hoida? Kuidas kulmineerub heitlus finaalkoha pärast? Seda kõike saad Sa näha juba homme õhtul kell 20:00 Soccernet.ee kanalil!

Aiko Orgla: “Karikasarjas on Narva viimased 2 aastat jõudnud finaali. Seega on tegu äärmiselt tugeva ja motiveeritud vastasega. Teame hästi, et mängus on pääs finaali ja läheme selle pääsme eest ka võitlema!”

Marco Lukka: “Karikamäng Narvaga on meie jaoks tähtis. Tahame mängu võita ning minna edasi finaali.”

PS! Mängule pole pealtvaatajad lubatud!