EELVAADE: Esimene mäng murul ja võitja sammub sellel murul finaali – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

EELVAADE: Esimene mäng murul ja võitja sammub sellel murul finaali

Flora esimene mäng naturaalsel murul ja A. Le Coq Arenal – ja mis mäng! Mäng, mida lausa peab tulema vaatama kohapeale, sest omavahel lähevad vastamisi FC Flora ja Paide Linnameeskond ning võitja sammub sirge seljaga E. Tipneri karikafinaali. 

Suur Evald Tipneri karikasarja poolfinaali kohtumine toimub A. Le Coq Arenal 5. mail kell 19:00. Ilmataat lubab head ilma ning vutijumal lubab vinget mängu ja vahvat kogemust pealtvaatajatele, sest vastamisi lähevad kaks võrdset võistkonda, kes mõlemad tahavad jõuda finaali. Piletid kohtumisele leiad SIIT.

Flora ja Paide on sellel hooajal juba korra kohtunud, kui väga võrdses kohtumises alistas Flora Paide Eestimaa südames viimase minuti väravast 2-1. Selle imelise võiduvärava lõi kes muu, kui Konstantin Vassiljev. Lisaks tegid skoori ka Mark Anders Lepik ning ajutiselt Paide viigivärava lõi Sergei Mošnikov. 

Konstantin Vassiljev 2-1 võiduväravat tähistamas Paides. Foto: Janek Eslon

Flora ja Paide on omavahel kohtunud väga palju, aga vaatame viimase 20 mängu statistikat. Kuigi tegelikult on tegemist kahe üsna võrdse meeskonnaga, siis pole Paide suutnud pealinlasi võita viimases 20 mängus. Tehtud on küll viis viiki, kuid kaotatud 15 kohtumist. Flora on Paide võrku virutanud 54 väravat ja Paide on rohesärkide seljataha veeretanud 17 palli – keskmiselt 3,55 väravat mängus. See tähendab ainult seda, et homme tuleb mõnus andmine ja väravad ei jää kindlapeale nägemata.

Seda statistikat kinnitab ka asjaolu, et viimases viies mängus on Flora löönud teistele klubidele 14 väravat ning Paide on löönud 21 väravat – mõlemad meeskonnad oskavad väravad paukuma panna. Tule vaata seda võitluslikku andmist A. Le Coq Arena tribüünilt homme kell 19:00. 

Paide Linnameeskond pole kunagi Tipneri karikat veel võitnud ning kindlasti tõstab see meeskonna motivatsiooni palju. Lisaks tõstab kindlasti motivatsiooni ka see, et neil pole veel eurosarja kohta ning karikavõit oleks selleks ainuke tee – või kui kaotatakse Florale, siis peab Flora karika võitma, et Paide tagaks koha UEFA Konverentsiliiga esimesse eelringi. See pole koht, kus saab teistele lootma jääda, vaid tuleb ise tegusid teha ja võita klubi ajalooline esimene Evald Tipneri karikas ja tagada selleks suveks koht eurosarjas.

Kindlasti ei ole motivatsiooni puudust ka Floral, sest eelmisel aastal kaotati Finaalis FCI Levadiale 1-0 ning ei suudetud karikat kaitsta. Mis saaks olla kõrgem motivatsiooni allikas, kui võita tagasi kaotatud tiitel? Kõik märgid viitavad sellele, et homme tuleb mõnus vutilahing Eesti suurimal jalgpalliareenil.

Teekonnad karikasarja poolfinaali

Paide LM karikateekond algas 1/16 finaalis FC Tallinna vastu, kes alistati skooriga 4-1. 1/8 finaalis tuli vastu Flora U21, kes alistati 14-0. Veerandfinaali loositi vastaseks Tallinna JK Legion, kes näitas südikat vastupanu, kuid kaotas 2-0. 

FC Flora alustas oma teekonda Flora U19 vastu, kes alistati 14-0. 1/8 finaali loositi vastaseks Paide Linnameeskond III, kes andis loobumiskaotuse, sest eurosarja edu tõttu lükati see mäng detsembrisse ning Paide LM III võistkond oli ammu puhkust nautimas. Veerandfinaal oli tõeline thriller, sest vastas oli igipõline rivaal FCI Levadia, kes langes 2-0 kaotusega konkurentsist.  

Homme avatakse A. Le Coq Arena väravad kell 18:00. Piletid mängule saad soetada SIIT. Kui staadionile ei jõua, siis homset mängu kannab üle Soccernet.ee oma YouTube kanalil.

FC Flora tegemistega saad end kursis hoida Facebooki, Instagrami ja Twitteri vahendusel.

FC Flora viimane trenn enne poolfinaali. Foto: Janek Eslon