Edenesime karikavõistlustel kaheksandikfinaali – FC Flora -FC Flora

Edenesime karikavõistlustel kaheksandikfinaali

Neljapäeval jätkus Flora jaoks teekond Tipneri karikavõistlustel, kui 1/16-finaalis mindi vastamisi FC Valga Warrioriga. Kindel 13:0 võit tähendas meie jaoks pääsu kaheksandikfinaali.

Evald Tipneri karikavõistluste järjekordne kohtumine leidis möödunud Super Cupi tõttu aset TNTK muruväljakul, kuhu meile oli külla sõitnud III liiga lõunaregioonis 7. positsioonil asuv FC Valga Warrior, kes eelmises ringis oli suurelt 7:0 alistanud Tallinna JK Jalgpallihaigla. Meie olime eelmises ringis alistanud Valga Warriori liigakaaslase FC Tartu Heliose 13:0.

Läksime mängule vastu noore koosseisuga, puhkepäeva said Zaka, Alliku, Vihmann, Kams ja Dmitrijev. Teada oli, et tasemevahe on suur ning see peegeldus ka mängupildis kohe esimestest sekunditest alates. Avaväravani läks aga aega 8 minutit, kuniks Maksim Gussev “kaane maha sai”. Kuigi võimalusi oli palju, siis esialgu oli realiseerimisega pisut probleeme – ühest küljest, tegi piirilinlaste väravas head tööd Aivo Akkus, teisalt olime ka ise pisut lohakad jättes mõned kindlad võimalused löömata. Avapoolajale lisas kaks väravat veel Erik Sorga ning ühe Vlasiy Sinyavskiy. Poolajale seega vastu 4:0 eduseisul.

Teisel poolajal läks aga hoogu meie noor ründaja Erik Sorga, kes lustides kaheksa minutiga neli väravat lõi ning kümmekond minutit hiljem veel ühe lisas. Vahetusest sekkunud Markus Poomi arvele jäid kaks väravat, ühe tabamuse said kirja Märten Kuusk ja Jürgen Lorenz. Võiduga tagasime endale pääsu karikavõistluste kaheksandikfinaali, kus vastane selgub uue loosimise tulemusena.

Ka Flora duubel ehk U21 võistkond pidas sel nädalal oma karikavõistluste 1/16-finaali kohtumise, kui kõva lahing anti Premium liigas mängivale Tartu Tammekale. Tasavägine mäng lõppes tartlaste 1:0 võiduga ning seega on Flora U21 teekond karikavõistlustel selleks korraks läbi.

A. Le Coq Arena on Eesti spordiajaloo suurima sündmuse ära näinud ja valmis väljaku FC Florale vabastama. Juba sel pühapäeval, 19. augustil algusega kell 19:00 võtame Premium liigas koduväljakul vastu JK Tallinna Kalevi. Mängupäeva toetajaks on Selver, kes lisab auhinnarattasse rohkelt kooliteemalisi auhindu! Näeme staadionil!