Derbi võit tõstis Flora ainuliidriks! – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Derbi võit tõstis Flora ainuliidriks!

Läinud pühapäev oli Eesti jalgpallisõbrale kauaoodatud mängupäevaks, sest Sportland Arenal peeti ilusa kevadilmaga käesoleva hooaja esimene Tallinna derbi. Liidrite duellis kuulus tulemusega 2:1 võit meile!

Kuigi mäng toimus Sportland Arenal, oli võõrustajaks FCI Levadia, kes tänavu oma kodumängud samuti Lilleküla kompleksis mängib. Päikeseline kevadilm ja pingest särisev derbi oli kohale meelitanud pea 1000 jalgpallisõpra (täpselt 953), kes kõik igati derbiväärilise lahingu osaliseks said.

Asusime kohtumist juhtima juba 12. minutil, kui Konstantin Vassiljev keskväljal söödu vahelt lõikas ning ühe puutega kaitseliini taha sööstnud Vlasiy Sinyavskiy leidis. Vasiy mängis kiirusega kahest Levadia kaitsjast mööda ning lõi vasaku jalaga palli Sergei Lepmetsa selja taha ette nurka. Kuigi võimalusi jagus esimesel kolmveerandtunnil mõlemale meeskonnale, mindi vaheajale meie 1:0 eduseisul.

Levadia jõudis viigini 67. minutil, kui meie värava ees sai peaga vabalt löögile Mark Oliver Roosnupp, kes võimalust kasutamata ei jätnud ning tänavusel hooajal alles teise mehena palli Alandi selja taha saatis. Vaid neli minutit hiljem oli Levadial suurepärane võimalus juhtima minna, sest Märten Kuusele vilistati karistusalas Nikita Andrejevi kukutamise eest viga, mis tähendas vastaste 11 meetri karistuslööki. Löögi enda peale võtnud Joao Morelli võimalust aga ära ei kasutanud, saates palli jõuga üle värava. Võitluslik mäng jätkus tasavägiselt, kuniks 82. minutil sai Vassiljevi antud nurgalöögist peaga löögile Märten Kuusk, kelle löögi omakorda Erik Sorga väravajoonelt võrgu suunas. Rohkem väravaid allesjäänud kümnekonna minuti jooksul ei löödud ning nii lõppes aasta esimene Tallinna derbi meie ülimagusa 2:1 võiduga.

See tähendab, et Premium liiga tabelis tõusime nüüd Levadia ette 24 punktiga ainuliidriks. Meile järgnevad FCI Levadia 21 punktiga ning Paide Linnameeskond 14 punktiga. Esimese mänguderingi lõpetame juba sel reedel koduväljakul mänguga JK Tallinna Kalevi vastu. Tulge staadionile, olge meeskonnale toeks ning aidake meil esimene ring täiseduga lõpetada!