Derbi võit aitas edu kasvatada – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Derbi võit aitas edu kasvatada

Kolmapäeva õhtul kogunes 1155 pealtvaatajat A. Le Coq Arenale, et kaasa saada osa hooaja viimasest Tallinna derbist. Tuline ja tähtis mäng lõppes kodupubliku rõõmuks meie 2:1 võiduga.

Et hooaja lõpufaas käes, tabeliseis pingeline ja meeskondadel mängida jäänud veel vaid seitse-kaheksa mängu, oli aasta viimane Tallinna suurklubide omavaheline lahing erakordselt kaalukas. Et Levadia on tabeliseisu silmas pidades tagaajaja rollis, tuldi kohe esimestest sekunditest väga näljaselt peale. Ei läinud kaua, et staadion vaikseks jääks, sest juba 7. minutil sai nurgalöögijärgselt peaga löögile Jevgeni Osipov, kes palli põrkega paremasse nurka saatis ja Levadia juhtima viis.

Võitluslik ja tempokas mäng kulges mõlemapoolsete võimalustega, kuid veidi sirgjoonelisem ja üritavam oli avapoolajal Levadia. Meie tahtmine saabus poolaja eelviimasel minutil, kui Vlasiy Sinyavskiy ligi 25 meetri peal karistuslöögi teenis. Vassiljev, Kams ja Lilander seisid kolmekesi palli taga, kuid enamik võis arvata, et tegemist on Kamsi ühe meeliskohaga. Just tema karistuslöögist palli teele saatiski ning väga hea esimesse ristnurka keriv löök prantsatas latti ning latist maha, ent esimesena oli jaol keskkaitsja Henrik Pürg, kes koos avavärava autori Osipovi näos maandunud jalahoobiga palli peaga väravasse jooksis. Seega poolajale 1:1 viigiga.

Ka teine poolaeg jätkus üsna tormiliselt. Väljakult pidi lahkuma haiget saanud Erik Sorga, keda tuli asendama Martin Miller. Samuti sekkus vahetusest Frank Liivak. Näha oli, et punkte jagada ei taheta ning mõlemad meeskonnad tahaksid võidupunktidega lahkuda. Ometi näis, et mäng kulgeb viigiseisul lõpuni, kuniks 87. minutil Gert Kamsi veidi ebaõnnestunud tsenderduse suutis napilt enne otsajoont peaga mängu tagasi tuua Miller, värava esise lähistel jättis Rauno Alliku osavalt palli Vassiljevile, tõmmates kaks kaitsemängijat endale ja nii sai Kostja mängu otsustajaks, saates jõuga palli hea sõbra Sergei Lepmetsa seljataha. Kuigi Levadia üritas lõpuminutitel meeletult, saates oma pikad keskkaitsjadki ründesse, jäi Kostja värav mängu viimaseks ning kindlustas meile hooaja neljandast derbist kolmanda võidu. Kusjuures kõik võidud on tulnud skooriga 2:1.

Tabeliseisu silmas pidades oli võit meile eriti magus, sest vahe lähima rivaali Levadia ees kasvas nüüd viiele punktile. Lisaks on meil üks mäng vähem peetud, mis ideaalstsenaariumi korral tähendaks juba kaheksa punktist vahe. Midagi mõistagi aga selge veel ei ole ning kaheksa väga tähtsat ja rasket mängu ootavad meid veel ees. Neist esimese peab meeskond juba sel pühapäeval, kui külla tuleb sõita Tartu JK Tammekale. Avavile pühapäeva päeval kell 15, otseülekanne ETV2-s.