Derbi resultaat: Flora kuus, Levadia üks. – FC Flora -FC Flora

Derbi resultaat: Flora kuus, Levadia üks.

Rauno Alliku tähistab väravat FC Levadia vastu, 1.08.2016

Premium Liiga järelepeetud XIX voorus purustas Flora derbiklassikus igirivaal FC Levadia koguni 6:1.

Kogu mängu ülimalt agressiivset ründetööd viljelenud Flora lõi Levadia kõikuma juba 6. minutil, kui Sakari Tukiainen nurgalöögijärgsest olukorrast palli kindlalt võrku surus. Levadia kogus end veidi ja vastas kiirelt, sest vaid 8 minutit hiljem ehitas Flora enda teenitud karistuslöögist, mille lahtimäng ebaõnnestus, kontrarünnaku Levadiale – ja seda kunsti Levadia valdab. Rimo Hunt saatis Jevgeni Kobzari Mait Toomiga üksühele ning venelasest ründaja ei eksinud. 1:1.

Ilus kombinatsioon Zakaria Beglarishvili, Rauno Sappineni ja Rauno Alliku esituses lõppes aga Flora teise väravaga veel poolaja lõpu eel: 39. minutil mängiti Alliku kaunilt löögile ning tabloole tuli 2:1 kodumeeskonna eduseisu tähistamiseks.

Teisel poolajal oli näha, et Levadia oli pisut gaasi juurde pannud, kuid tulu sellest tõusma meelitada ei suudetud. Hoopis Rauno Sappinen oli see, kes 63. minutil lõpetas Levadia trahvikastis valitsenud segaduse, kus Zakaria Beglarišvili löögi suutis Sergei Lepmets küll tõrjuda, Sappinen tsenderdas uuesti, pall aga põrkus Tabist tagasi ning kolmandal korral florakas ei eksinud. 3:1.

Flora läks siitpeale oma teed. Levadia rünnaikudeed kadusid ning kui Anton Mirantšuk just ise ette võtnud, siis Flora trahvikastis palliga suurt korda saata ei suudetud. 67. minutil alustas Rauno Alliku kirstunaelte tagumisega mängu kulgemisse, kui Markus Jürgensoni söödust 4:1 seisuks lõi.

72. minutil skooris alles mõned minutid varem vahetusest sekkunud Maksim Gussev, kes realiseeris Beglarishvili suurepärase tõstsöödu.

Mängule pani punkti Sappineni teine värav, kui ta 90+2. minutil Levadia kaitseliini selja taha imbus ning sealt enesekindlalt oma nimele teise kolli kirjutas. 6:1.

Derbivõit oli saanud tõsisasjaks, kuigi pisut uskumatuks.