Ärev võit Sillamäe üle! – FC Flora -FC Flora

Ärev võit Sillamäe üle!

Eilne mäng JK Sillamäe Kalev vastu tuli täpselt nii keeruline nagu oodata oli, kuid lõppes õnneks positiivse tulemusega! 3:2 võidumängus näidati kohati väga head ründemängu, et tulla avaminutite kaosest välja ning vajalikud punktid omale tabelisse kirjutada. Siit saab paremaks minna!

Vastakas avapoolaeg

Algkoosseisus oli väike vangerdus meie poolel paremal äärel, sest Alliku väikse trauma tõttu täna kaasa ei teinud. Alustas tema asemel Maksim! Mäng algas tegelikult meie jaoks väga keeruliselt ning tundus, et olime natuke hajevil. Sillamäe oli näljane ja ambitisoonikas ning ründas väga ohtlikult. Nii lihtsalt pole pealelöökidele meie vastu ammu saadud. Juba viiendal minutil asus vastane ka mängupildi kohaselt juhtima. Vasakult äärelt pääses Lipin osavalt kaitsjate vahelt läbi ning leidis kastijoonelt Ratnikovi, kes ennast löögile suutis pöörata – täpne madal pall maandus esimese posti kõrval, 0:1! Sellega polnud alguse õudus lõppenud. Järgnevatel minutitel oli Sillamäe paaril korral väga lähedal ka eduseisu duubeldamisele, kuid õnneks oli Mait ülesannete kõrgusel või suutsime viimasel hetkel olukorrad klaarida.

Sama kiirelt kui vastane alustas, suutsime meie mängus pöörde teha. Pärast kümne minuti möödumist saime jalad ja pea tööle ning hakkasime näitama, mida Flora tänasel päeval tegelikult platsil tähendab! Tuttav teravus ilmus igasse liigutusse, et vastase elu raskeks teha. Veerandtunni täitudes seadsime jalule ka viigi. Vasakult äärelt võitles Sappinen kasti jõudes suurepäraselt palli Gussevile, kes kade mees ei olnud – sööt kõrvale Zakale, kes endale omase külmaverelisusega realiseeris, 1:1!

Jätkasime juba omaselt ja saime mängu kontrolli alla. Samas suutis Kalev kaitses hästi seista ning kontral ohtu kujutada. Olukordi oli, kuid lahendused vastaseid veel üle ei mänginud. Mesimagusa emotsiooni saime riietusruumi kaasa võtta , sest esimese poolaja kolmandal lisaminutil sahistasime uuesti! Selle hooaja tõeliseks relvaks kujunenud standardolukord kooris taas koore. Nurgalöök maandus täpselt Madise peale ja selline väravamasin juba juhust jäta – pall püüdmatult väravavahist mööda ning 2:1!

Ise ei löö, lüüakse sulle

Pärast pausi suutsime juhtväravast saadud emotsiooni väljakule kaasa võtta. Domineerisime selgelt ja mängisime head jalgpalli. Rünnakule liikusime piisavate jõududega, aga samas tegime korralikult tööd ka kaitsesse ning ilma pallita. Töö saab tavaliselt ka väärilise tasu ning 55. minutil pääsesimegi kahe väravaga juhtima. Vasakul kombineerisid mõnusalt Gussev ja Zaka, millest viimane ka kasti purjetada sai. Suurepärane pehme pall tagumisse posti oli nii täpne, et Milleril jäi ainult i-le täpp panna – peaga 3:1!

Tundus kõrvalt, et on vist korras. Pigem oli õhus Sillamäe murdumine kui midagi üllatavat. Mäng jätkus samas rütmis ja taktis, kus hoidsime kindlalt kurssi, kuid raiskasime ka poolikuid võimalusi eduseisu suurendada. Vastaste ebakõla järel ei jõudnud Sapi kahjuks esimesena jaole, et tühja lükata. Mitmel korral jäi kastis viimane sööt puudu. Ja nii ta tuli! Kerge eksimus ühes situatsioonis ning Ratnikov – Lipin tandem karistas meid koheselt. Liini taha leiti vasakult Lipin, kes terava nurga alt täpse löögi tagumisse posti kõrvale keerutas – 3:2! Ise ei löö, lüüakse sulle!

Mängu viimased 20 minutit siiski muutust ei toonud. Ei suutnud meie rohkem skoorida, et pinge maha saada, aga samas ei olnud ka vastastel erilisi võimalusi viigistamiseks. Sellel hooajal on meeskond närvilistel hetkedel näidanud tõelist küpsust ja kindlust, mis tihtipeale mänge otsustab. Selle najal oleme mitu heitlust endale võtnud! Lõpuvile kõlades saime rahul olla võidu ning ründemänguga, kuid oli ka omajagu parandamise ruumi!

Jürgen Henn:” Sillamäe tugevused tulid välja meie lohakusest. Tegime täna palju rumalaid otsuseid. Aga hooaja jooksul neid kohti tuleb, kus sellised asjad võivad kuhjuda. Meie abiga leidsid nad täna need väravad ülesse. Parandame need vead ja ma ei usu, et suuri probleeme meil oleks!”

Joseph Saliste: “Raske mäng oli ja need kolm punkti ei tulnud üldse kergelt. Mingites olukordades ei olnud me täna valmis ja peame uueks mänguks mõnda asja kindlasti parandama. Sillamäe kontrarünnakud valmistasid meile raskusi, aga asi oli pigem pisidetailides kinni. Teeme õiged järeldused!”

See võit tõstis meid vähemalt teiste selle vooru mängude lõpuvileni liidriks ning jätkas meie head seeriat. Uus heitlus Premium Liigas ootab meid ees juba laupäeval 3. juunil, kui sõidame Taaralinna külla Karika finalistile JK Tammekale! Võidukalt edasi!