AMETLIK: TJK Legion laenab Flora noore keskkaitsja – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

AMETLIK: TJK Legion laenab Flora noore keskkaitsja

FC Flora saadab teise noore potentsiaalika keskkaitsja Tallinna Legionisse laenule, et mängija saaks koguda minuteid Eesti kõrgliigas. Hooaja alguses liitus Legioniga Mathias Palts ja nüüd Erko Jonne Tõugjas – mõlemad mängumehed on Legionis laenul hooaja lõpuni. 

Tõugjas kuulus Flora esindusmeeskonna nimekirja ning ka Konverentsiliiga mängudes oli mängija ülesantud, kuid sellel hooajal esindusvõistkonna eest pole väljakule jooksnud. Küll on ta minuteid kogunud Esiliigas Flora U21 võistkonna eest – seda koguni 12 mängus ning on löönud ka ühe värava. 

19-aastane mängumees liitus Floraga 2. veebruaril 2021. aastal. Tõugjas tegi debüüdi Flora esindusmeeskonna eest Premium liigas samal aastal 29. augustil just selle sama Legioni vastu, kuhu mängumees nüüd laenule läheb.

“Isiklikus plaanis on eesmärk usaldus teenida ja hakata kõrgliigaminuteid saama. Meeskondlikus plaanis tahan aidata Legionil seatud eesmärgid täita,” ütles Tõugjas.

“Arvan, et see laenuperiood tuleb kindlasti kasuks, sest tahan end kõrgliigas proovile panna. Soovin ennast selle poolaastaga tõestada ning mänguisu on suur,” lisas noor keskkaitsja.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Erko Jonne Tõugjas on pikalt mänginud Esiliiga tasemel ja me näeme, et need mängud ei näita meile tema täit potentsiaali. Keskkaitse positsioonile on meil konkurents suur ja me nägime, et Erko arengule oleks kasulik minna laenule. Legion parasjagu otsis keskkaitsjat ja meile sobis see võimalus hästi.”

FC Flora kogu klubipere soovib Tõugjasele jaksu ja jõudu uues väljakutses ning muidugi ka palju Premium liiga minuteid ja õnnestumisi!

Erko Jonne Tõugjas. Foto: Janek Eslon