AMETLIK: Mathias Palts liitub aastase laenulepingu alusel FC Kuressaarega – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

AMETLIK: Mathias Palts liitub aastase laenulepingu alusel FC Kuressaarega

FC Flora ja FC Kuressaare jõudsid Mathias Paltsi osas kokkuleppele ning 21-aastane keskkaitsja esindab tuleval hooajal saarlasi. Mängija laenuleping kestab aasta lõpuni.

Palts on enim mänge kogunud Flora U21 võistkonnas, kelle eest ta on väljakul käinud 47 mängus, kogunud 3568 minutit ja löönud ühe värava. 2022. aasta märtsikuus tõmbas keskkaitsja selga Legioni särgi ning pidas hooaja jooksul Premium liigas 19 ning Tipneri karikavõistlustel 2 kohtumist.

Mathias Paltsi esmamulje uuest klubist on väga hea. ,,Olen Kuressaarega juba pea kuu aega treeninud ja olukord on täpselt selline nagu ma ette kujutasin – mõnus õhkkond ning väga töine ja toetav meeskond,“ kirjeldas ta esmaseid tundeid. ,,Eesmärk on kindlustada endale koht põhikoosseisus, et saaksin Premium liigas vajalikke mänge ja minuteid. Omalt poolt soovin klubil aidata pürgida tabelis üha kõrgemale ja teha meeldejääv hooaeg,“ ütles Palts endale seatud eesmärkide kohta.  

Eelmisel hooajal oli Palts laenul Tallinna JK Legionis, kust mängija sõnul on tal endaga palju kaasa võtta. ,,Legionis oldud aeg oli keeruline, alustades sellest, et tegu oli venekeelse meeskonnaga. Kuid ma arvan, et see väljakutse andis mulle üldpildis mentaalselt väga palju juurde. Legionist võtan kindlasti kaasa sellise jõulise “hambad ristis“ mentaliteedi, et iga hinna eest võidu nimel võidelda,“ ütles ta.

Keskkaitsja on ka Floras treenitud aastatel palju kõrva taha pannud ning tahab saadud teadmisi Kuressaares rakendada. ,,Flora tegi minust väga küpse ja targa mängija. Eriti viimased paar aastat, kus igat detaili, mis vajasid parandamist, arendati. Tänu sellele oli ka minu areng väga suur. Võtan Florast kaasa professionaalse suhtumise nii platsil olles kui platsiväliselt, sest tänu sellisele suhtumisele olen ma nii kaugele jõudnud ning kindlasti jätkan seda,“ ütles Palts.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: ,, Mathias Palts sai eelmisel aastal hea kogemuse mängides Legioni eest Premium liigas. Alguses võttis kohanemine aega, kuid sammhaaval suutis ta ennast murda põhikoosseisu. Tema eeliseks on pika kasvu kohta hea kiirus ja jõulisus. Mathiasele meeldib mängida mitmekülgselt, kus ta ei kiirusta pika palli mängimisega. Kuressaare mängib kolme keskkaitsjaga, mis peaks Mathiasele hästi sobima.“

Klubi soovib Mathiasele palju edu ning õnnestumisi palliplatsil!  

Viimati esindas Palts Florat eelmisel nädalal sõpruskohtumises FC Winterthuri vastu. Foto: Janek Eslon