AMETLIK: Floraga liitus 17-aastane Legioni keskkaitsja – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

AMETLIK: Floraga liitus 17-aastane Legioni keskkaitsja

FC Flora ja TJK Legion jõudsid kokkuleppele ning sellel hooajal debüüdi teinud 17-aastane talendikas keskkaitsja Mihhail Kolobov liitub Flora esindusvõistkonnaga. Klubi sõlmis mängijaga lepingu kolmeks aastaks. 

Mihhail Kolobov on noor mängumees, kes tõusis esile sellel hooajal, kui ta tegi Premium liigas debüüdi 2. märtsil Narva Transi vastu. Seni on ta Premium liigas kirja saanud juba 16 kohtumist (1166 minutit).

Eesti noortekoondistes on mängumees väljakule läinud 12. korral. Nendest kolm kohtumist on U15 nimekirjas ning ülejäänud üheksa on U17 võistkonnas, kus on ta löönud ka kaks väravat.

“Flora on Eestis väga kõrgetasemeline klubi ja siin on konkurents tihe. Tahan ennast siin jalgpallurina arendada ja sammu edasi teha. Olen valmis kõvasti tööd tegema, et aidata meeskonnal eesmärgid täita ja tulevikus uuesti Euroopasse jõuda,” sõnas 17-aastane mängumees.

“Alati on raske lahkuda oma koduklubist, kus olen üleskasvanud. Legion on mind palju aidanud ja tahaksin tänada Igor Garmatjukki, Andrei Suvorovit ja Mihhail Artjuhhovit, kes aitasid mul see aasta Premium liigas debüüdi teha,” ütles keskkaitsja.

Mihhail Kolobov Flora kontoris. Foto: Kenn Rull

“Olin Legioni esindusvõistkonnas ainult pool aastat, aga selle lühikese ajaga saime koos hästi läbi ja vanemad mängijad aitasid mind oma kogemustega. Sain palju abi näiteks Aleksandr Volodinilt ja Ivan Baturinsilt, kes mind alati aitasid ja julgustasid,” tänas Kolobov eelmist koduklubi ja meeskonnakaaslasi. 

“Minu jaoks on see üleminek järjekordne samm suures jalgpallis ja ma loodan, et kõik läheb minu jaoks hästi,” kommenteeris mängija oma üleminekut. 

“Minu jaoks on Flora praegu Eesti TOP 1 klubi ja mul on au sellisesse klubisse pääseda ja kuuluda. Floras avanevad uksed Euroopasse ja nüüd on minu üheks kalliks unistuseks mängida UEFA Meistrite liiga mängus,” lisas lõpetuseks noor kaitsja.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Mihhail Kolobov käis meil talvel testimas. Pärast seda oleme tema tegemisi hoolega jälginud. Mihhail on teinud korraliku arengu Legioni eest mängides. Ta julgeb palliga surve all mängida ja kaitses on ta tugev blokeerija. Tegemist on perspektiivika noorega, keda me soovisime oma ridadesse.”

Kogu Flora klubipere soovib noorele kaitsjale kiiret kohanemist ja edu!

Mihhail Kolobov Flora füsiode hooles. Foto: Kenn Rull