AMETLIK: Andrei Smirnovist saab FC Kuressaare mängija – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

AMETLIK: Andrei Smirnovist saab FC Kuressaare mängija

Viimased poolteist aastat FC Florat esindanud Andrei Smirnov liitub FC Kuressaarega. Klubi omandas 19-aastase poolkaitsja mängijaõigused jäädavalt.

TJK Legionis ning noortekoondistes edukaid tulemusi näidanud Andrei Smirnov jäi Florale silma 2021. aastal. Sama aasta suvise üleminekuakna ajal tuli keskväljamootor pooleks aastaks Florasse laenule ning laenuperioodi lõppedes sõlmiti mängijaga kaheaastane leping.

Flora esindusmeeskonna eest on Smirnov väljakul käinud ühes Tipneri karikavõistluste kohtumises, kust on tal kirjas 45 minutit. Esiliigas on ta 23. mängus olnud duubelmeeskonna kindel põhikoosseisu kuuluv mängija, kes on kogunud 1866 minutit ning löönud 3 väravat.

Andrei Smirnovi sõnul on teda Kuressaares ees ootamas väga raske, aga kindlasti põnev hooaeg, kus enda oskusi realiseerida. ,,Ootan väga hooaega Kuressaares. Kõige olulisem eesmärk on mängida hea tasemel, areneda ja hooaja jooksul saavutada endale seatud eesmärgid. Tahan klubile anda endast iga päev 100% ja näidata häid tulemusi. Flora aitas mul mängida targemalt, nii palliga kui pallita ning andis mulle palju füüsiliselt juurde. Saan öelda, et Flora tegi minust küpse mängija, siit saadud oskusi kasutan tulevikus. Tahan tänada Flora pere, tõsta eraldi esile staffi ja mängijaid, kellega olime koos,“ kommentaaris ta enda tundeid ülemineku osas.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: ,,Eelmine hooaeg läks Andrei Smirnovil vigastuse nahka. Pikem vigastuspaus mõjutas tema kohanemist esindusmeeskonnas. Aasta lõpus hakkas ta ennast jälle leidma, kuid siis tuli hooaja lõpp peale. Kui ta eelmisel hooajal treenis esindusmeeskonnas ja mängis Esiliigas, siis sellel hooajal on tal mõistlik olla keskkonnas, kus ta saab mängida kõrgliigas. Andrei on väga hea platsinägemisega, kes suudab leida võtmesööte ründajatele. Lisaks sellele oskusele, on ta keskväljamängija, kes on võimeline lööma väravaid. Persoonina on ta väga tõsise suhtumisega ja töökas. Kindlasti jälgime hoolega tema tegemisi Kuressaares.“

Soovime Andreile palju kordaminekuid uues klubis!

Andrei Smirnov liitub FC Kuressaarega. Foto: Janek Eslon