AMETLIK: Andreas Kiiviti koduklubiks saab JK Tallinna Kalev – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

AMETLIK: Andreas Kiiviti koduklubiks saab JK Tallinna Kalev

JK Tallinna Kalev omandas FC Flora 19-aastase ründaja Andreas Kiiviti mängijaõigused ning noormehe karjäär jätkub tulevast hooajast kalevlaste juures.

FC Elva taustaga Andreas Kiivit liitus Flora U21 võistkonnaga 2020. aastal. Kolme hooaja jooksul käis ründaja U21 eest väljakul 72 korda ja sahistas 39. korral väravavõrku. Silmapaistvad esitused jalgpalliväljakul tõid kutse noortekoondistesse, kust Kiivitil on ette näidata 15 mängu ja 2018. aastal U16 koondise eest löödud värav Põhja-Iirimaa eakaaslaste vastu.

Eelmise aasta alguses registeeriti Kiivit Flora esindusmeeskonda, kuid Premium liigas tal mänguminuteid teenida ei õnnestunud. Nii esindas Kiivit aasta esimeses pooles Esiliigas duubelmeeskonda ning suvise üleminekuakna ajal siirdus ta Pärnu JK Vapruse ridadesse, kus ründaja saldoks kogunes 16 mängu ja 531 minutit.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: ,,Eelmisel hooajal FC Flora U21 meeskonna eest Esiliigas mängides näitas Andeas Kiivit, et vajab tugevamal tasemel mänge. See oli ka põhjus, miks ta poolest hooajast liitus Meistriliigas mängiva Pärnuga. Kui hooaeg lõppes ja Pärnu langes esmalt kõrgliigast välja, hakkasime otsima Andreasele kõrgliiga tasemel uut väljundit. Õnneks otsis Tallinna Kalev sellel hetkel endale ründajat ja nii ta leidiski tee sinna. Andreas on kehaliselt väga võimekas ja mitmekülgne mängija. Lisaks on ta väga sihikindel ja töökas. Tegemist on kindlasti hilise arenejaga, mistõttu Kalev oma noore koosseisuga tundub olevat talle just sobiv keskkond. Soovime talle edu uues klubis!”

Andreas Kiivit on uute väljakutsete eel põnevil. ,,Olles mõnda aega võistkonnaga (Tallinna Kaleviga – toim.) treeninud, siis seni jagub ainult kiidusõnu. Olen väga rõõmus, et saan just Kaleviga liituda, aga samas ka natuke kurb, et pean lahkuma. Vaadates tagasi, siis kõik need 3 aastat, mis ma Floras olin, olid väga õpetlikud ja positiivsed. Sain palju uusi teadmisi ja olen õnnelik, et sattusin sellisesse töökasse ja toetavasse keskkonda. Tahaksin tänada kõiki treenereid, füsioterapeute, mängijaid ja klubiga seotud inimesi. Soovin edu kogu klubile ja kes teab, äkki tulevikus meie teed saavad jälle kokku. Jätkan töötamist sama suhtumisega ja loodetavasti suudan peagi end Premium liigas tõestada,” ütles ta.

Aitäh, Andreas! Soovime Sulle palju edu ja jõudu oma eesmärkide saavutamisel!

Andreas Kiivit siirdub Tallinna Kalevi ridadesse. Foto: Janek Eslon