Alustasime hooaega rekordpubliku toel võiduga! – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Alustasime hooaega rekordpubliku toel võiduga!

Premium liiga 2020. aasta hooaeg sai avapaugu reedel, kui Sportland Arenal oli meil au võõrustada liiga uustulnukat Tallinna JK Legionit. Kolm võidupunkti kirjutati esimesena valitsevate meistrite nimele.

Kauaoodatud hooaja avamängu oli Sportland Arenale vaatama kogunenud 793 pealtvaatajat, mis tähistab ülekaalukalt ka Premium liiga ajaloo avavoorude publikurekordit. Mullu jälgis meie avamängu Viljandi Tulevikuga 418 pealtvaatajat.

Mäng Premium liiga debüüthooaega alustava Tallinna Legioniga kujunes pealtvaatajatele põnevaks, mängijatele võitluslikuks. Juba 8. minutil õnnestus meil aga kodupubliku rõõmuks juhtima asuda, kui Henri Järvelaidi kõrge palli võttis hästi omaks Konstantin Vassiljev, kes leidis nurgalöögijärgselt ründetsooni jäänud Märten Kuuse ja viimase libistatud löögiga ka liigahooaja avavärav sündis.

Oli see meie hetkeline väravajärgne uinumine või märk sellest, et Legion oskab väravaid lüüa ka Premium liigas, aga vaid viis minutit hiljem oli tablool viigiseis. Endine Nõmme Kalju mängumees Nikolay Mashichev leidis tsenderdusega tagant postist Marek Šatovi, kelle pealöögile Richard Aland enam reageerida ei jõudnud.

Ärev hetk saabus 38. minutil, kui avaväravale söödu andnud kapten Vassiljev murule laskus ning vahetust palus, murekohaks tagareis. Nii jäi paraku keskväljamaestro hooaja avamäng pooleli. Aga enne, kui vahetusest jõudis mängu sekkuda talvine täiendus Henri Välja, suutsid meie mehed kümnekesi olles taas juhtima asuda – Henri Järvelaid andis vasakult äärest hea tsenderduse kasti, kus Rauno Sappineni nina eest palli klaarida püüdnud Artjom Artjunin selle ebaõnnestunud puutega oma väravasse saatis. Poolaeg seega 2:1 meile.

Teisel poolajal kulges mäng juba kindlamalt meie kontrolli all, kuid kergeid väravaid Legion enam ei kinkinud. 52. minutil leidis Markus Soomets suurepärase läbisööduga Rauno Sappineni, kes tekkinud üks-üks olukorra väravavahiga külma närviga ära lahendas, vormistades lõppseisuks 3:1.

Avavoorust seega mitte kõige lihtsam võit, kuid mis peamine – kolm punkti tabelis. Järgmine mäng ootab meeskonda ees juba kolmapäeval, kui suund tuleb võtta Tartusse ning selgitada Tammekaga sedapuhku poolfinalist Tipneri karikasarjas. Järgmise Premium liiga mängu peame aga juba tuleval pühapäeval, minnes Hiiu staadionil vastamisi vana rivaali Nõmme Kaljuga. Ootame teid kõiki meeskonnale kaasa elama!