Alustasime Euroopa liigat tähtsa võiduga! – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Alustasime Euroopa liigat tähtsa võiduga!

Flora tänavune euroteekond algas neljapäeval kodumänguga Serbia mulluse teise klubi FK Radnicki Niši vastu, kes alistati esimese eelringi avakohtumises kodupubliku toel 2:0.

UEFA Euroopa liiga esimese eelringi avakohtumiseks sõitis meile külla tugev Serbia meeskond FK Radnicki Niš, kes oma rohkete kahe hooaja vahel tehtud koosseisumuudatuste tõttu oli üpriski ettearvamatu vastane. Kuivõrd vahetunud oli üle poole koosseisust koos peatreeneriga, võis oodata palju üllatusi.

Mäng algas mõlemalt poolt mõneti kompivalt, et vastase käikude ja tempoga tuttavaks saada, ent vaikselt liikus kontroll meie kätte. Avapoolaja parimaks võimaluseks jäi Henri Järvelaidi vasakult äärelt tehtud läbimurde järel kasti pandud terav pall, milleni Ainsalu küll ei ulatunud, ent vastaste kaitsja polnud kaugel palli oma väravasse klaarimisest.

Teine poolaeg algas tempokamalt ning mäng läks üha lahtisemaks. Kui mängitud oli veidi üle 50 minuti, jagus minuti jooksul ohtlikke olukordi mõlema värava alla. Esmalt oli Matvei Igonen hädas vastaste karistuslöögist antud tsenderduse püüdmisega ning lahtist palli said vastased kokku kolm korda värava peale lajatada, ent igal korral olid meie mehed ennastsalgavalt pallidel ees. Olukorrale Flora värava all järgnes aga suurepärane kontrarünnaku võimalus, kui ette vabaks unustatud Vassiljevi ja Sorga leidis Järvelaid pika palliga. Vastaste kaitsja jõudis viimasel hetkel palliga spurtinud Vassiljevi kinni püüda ning hoo maha tõmmata ning Vassiljevi löögi tõrjus väravavaht nurgalöögiks.

73. minutil otsustas Jürgen Henn rünnakule jõudu juurde tuua, saates väljakule pooleaastase vigastuspausi seljatanud ja Šveitsi klubist FC Winterthur Florasse naasnud Mark Anders Lepiku. Vahetus osutus treeneri unelmaks, sest vähem kui kaks minutit hiljem viis just Lepik oma esimese pallipuutega Flora juhtima. Vasakul äärel teenitud karistuslöögist andis hea palli kasti Vassiljev, löögile pääsenud Henrik Pürg suunas palli peaga latti, kuid esimesena oli tagasi põrganud pallil jaol Lepik, kes selle peaga väravasse jooksis.

Teada on, et võõrsil pole kunagi lihtne, eriti Balkani klubide vastu, seega oli äärmiselt oluline, et väravale tuleks veel lisa. Minut enne normaalaja täitumist võitis Vassiljev keskväljal palli ning Lepiku ja Liivakuga söösteti kiirele vasturünnakule. Söödumäng Liivakuga tekitas Vassiljevile löögikoha ning kuigi esimese ja teise löögi väravavaht blokeeris, õnnestus kogenud poolkaitsjal pall jõuga väravasse joosta. Rohkem midagi märkimisväärset ei sündinud ning kohtuniku lisatud kolm lisaminutit tiksusid kiiresti lõpuni, andes Florale korduskohtumiseks väga hea, kuid mitte turvalise 2:0 lähtekoha.

Korduskohtumine ootab ees juba järgmisel neljapäeval, 18. juulil Eesti aja järgi kell 21:45 Serbias, Nišis. Meeskond alustab teed Serbiasse esmaspäeval.