Alustasime ettevalmistusperioodi võidu ja viigiga – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Alustasime ettevalmistusperioodi võidu ja viigiga

Neljapäevane lühilaager Šveitsis on läbi saanud ning meeskond jätkab treeningutega Tallinnas. Kahest tugevast kontrollkohtumisest jäid meie saldosse võit ja viik.

Aasta esimeses mängus läksime kolmapäeval vastamisi mulluse Šveitsi kõrgliiga viienda FC Luzerniga. Teada oli, et vastane on kõva ja tempo väga kõrge, mistõttu võib meie ettevalmistusperioodi algfaasi arvesse võttes tempoga harjumine aega võtta. Avapoolaeg kulgeski mõlema meeskonna jaoks teineteisega harjumisega, võimalusi jagus mõlemale poole, ent skoori kumbki avada ei suutnud.

Teine poolaeg algas võrdlemisi rahulikult ning näha oli, et tunnetame vastast juba paremini, mistõttu suutsime rohkem palli vallata ning kannatlikult oma käike otsida. Ometigi lõid mängu avavärava šveitslased, kui lasime neil liiga lihtaslt kasti murda ja seal vaba mehe leida, kes palli vastu väravavahi liikumist Paplavskisele püüdmatult võrku saatis. Vastust ei olnud vaja aga kaua oodata, kui vahetult mängu sekkunud Konstantin Vassiljev nurgalöögist kaptenipaela kandnud Märten Kuuse leidis, kes viigiseisuks palli väravasse saatis – sedapuhku jalaga, mitte peaga, nagu Märtenile muidu tavaks saanud. Kümme minutit hiljem pääses vasakult äärelt jooksu Vlasiy Sinyavsky, kes palliga kasti jõudis, seal ühe kaitsja ära pettis ning seejärel palli väravasse saatis. Joonelt palli klaarida püüdnud Luzerni kaitsja andis sellele aga ainult hoogu juurde ning 2:1 võiduga meie aasta esimene mäng ka lõppes.

Järgnesid kaks päeva trenne ideaalse jalgpalliilmaga. Laupäeval ootas aga ees teine kohtumine, sedapuhku vastaseks Šveitsi esiliigas head hooaega tegev SC Kriens. Enne talvepausi viimasest viiest liigamängust neli võitnud Kriens alustas rabedalt, kuid ega meiegi pakutud initsiatiivi haarata ei suutnud. Tavapäratult hommikune mänguaeg (kell 12) andis ilmselt tunda ning mängu sisseelamine võttis aega. Kriens asus mängu juhtima 21. minutil, kui karistuslöögist otse saadeti pall ümber müüri posti kõrvale. Avapoolaeg 0:1 seisul ka lõppes.

Kui teist poolaega oli mängitud tosin minutit, duubeldas Kriens eduseisu 2:0 peale. Mõni minut hiljem vähendas Rauno Sappinen vahe taas minimaalseks, saates kasti servalt löödud madala palli väravanurka. Seepeale lasime aga vastastel kohe järgmisel rünnakul taas skoorida ning eduseisu suurendada. Seepeale lükkasime aga järgmise käigu sisse ning võtsime järgnenud kümnekonnaks minutiks kontrolli täielikult enda kätte. 70. minutil vähendas kaotusseisu 2:3 peale kiirrünnaku resultatiivselt lõpetanud Frank Liivak. Viis minutit hiljem saatis Liivaku antud söödu penaltipunkti lähistelt võrku Kostja Vassiljev, viigistades seisu 3:3 peale. Vaid poolteist minutit hiljem teenisime nurgalöögi ning taaskord töötas Vassiljev-Kuusk kombo, kui seekord lõpetas Märten Kostja antud nurgalöögi peaga väravaks, viies Flora 4:3 juhtima. Kolm väravat seitsme minuti jooksul ja seis oli pea peale pööratud. Paraku kaotasime mängu eelviimasel minutil ka ise valvsuse ning lasime vastastel veel ühe lüüa, mis tähendas teisest kontrollkohtumisest suureskoorilist 4:4 viiki.

Mänguaega ja kogemust said kõik mehed, ka esindusega liitunud uued ja noored näod – teist mängu algkoosseisus alustanud Soomets, Välja ja Paskotši ning vahetusest sekkunud Grünvald ja Suvinõmm. Järgmise kohtumise peab Flora juba 18. jaanuaril, kui kell 14:30 võõrustatakse Lilleküla jalgpallihallis tänavust Soome hõbedat FC Turu Interit. Turu Interi ainus meistritiitel pärineb 2008. aastast, kui nende ridades mängis ka Ats Purje. Möödunud aastal tuldi Soome karikavõitjaks, kui finaalis alistati Helsingi HJK 1:0.

Samal päeval kohtuvad ka mõlema klubi U-17 noored ning duubelmeeskonnad. U-17 võistkonnad mängivad kell 15:30 Lasnamäe jalgpallihallis ning duubelmeeskonnad kell 16:30 EJL-i sisehallis.