Alistasime väravatesajus Paide Linnameeskonna – FC Flora -FC Flora

Alistasime väravatesajus Paide Linnameeskonna

Kolmapäeval pidasime oma Premium liiga neljanda ehk viimase ringi avakohtumise, kui alistasime koduväljakul suureskoorilises mängus Paide Linnameeskonna 7:2.

Mäng Paide vastu oli märgiline ka meie kapteni Gert Kamsi jaoks, kes sammus Eesti kõrgliigamängus murule 350. korda! Mängust jäi eemale Mihkel Ainsalu, kes oli trennis kergelt liiga teinud oma puusapainutajale, tema asemel alustas üle pika aja algkoosseisus Aleksandr Dmitrijev. Hea meel oli koosseisus tagasi näha ka Mark Anders Lepikut, kes viimases mängus Narva Transi vastu peale kokkupõrget Artur Kotenkoga pidi kohtumise pooleli jätma.

Seekord oli esimesest minutist alates näha, et Transile ära antud punktid olid mehed vihale ajanud, mistõttu alustasime kohe eriti näljaselt. Kui mängitud sai täpselt kaks minutit, ei saanud Paide värskeim täiendus Dejan Djermanovic nurgalöögi ajal meie vägilase Madis Vihmanni takistamisega hakkama ning tõmbas ta maha, mille peale kohtunik penalti määras. Külmavereliselt jätkas penaltite realiseerimist meie resultatiivseim Zakaria Beglarishvili, viies Flora kolmandaks minutiks 1:0 ette. Vaid kolm minutit hiljem suurendas Rauno Alliku eduseisu juba 2:0 peale, kui suunas peaga väravasse Zaka antud nurgalöögi. Jätkasime näljaselt ning see viis meid taas sihile 22. minutil, kui suurepärase kontrarünnaku lõpetas väravaga Mark Anders Lepik – esmalt ideaalne läbisööt Gert Kamsilt äärele avanenud Allikule, kes pani madala palli värava ette ning Lepikule jäi vormistamise vaev. Neljas läks juba iluvärava valdkonda, kui peale pikka soolot kõmmutas ca 25 meetrilt palli posti abiga väravasse Maksim Gussev. See ei jäänud avapoolajal aga viimaseks, sest esimese poolaja seisu vormistas Markus Poom, lüües õhku põrganud lahtise palli penaltipunktilähiselt kindlalt väravasse. Seega poolajale vastu viieväravalises eduseisus.

Teine poolaeg algas aga kohe õnnetult, kui vasturünnakule tõusnud Paide tänu Yann Michael Yao löögile ja Mait Toomi väikesele eksimusele ühe tagasi lõi. Vaid poolteist minutit hiljem oli pall aga juba teisel pool värava all ning peale pisikest segadust ja vastaste väravasuul seisnud Kaarel Rumbergi prohmakat oli meie kuues pall võrgus. Vahetusest sekkunud Tarmo Neemelo eeltöö tulemusena lõi Paide meile veel teisegi, kui palli suunas väravasse Djermanovic. Mängu lõppskoori vormistas iluväravaga aga Markus Poom, kes ligi 25 meetrilt pommlöögi väravasse saatis. Arusaadavalt oli teisel poolajal raske viieväravalises eduseisus sarnast keskendumist hoida ja nii lasime endale lüüa kaks väga lihtsat väravat, ent positiivne oli see, et suutsime ka ise oma võimalusi niivõrd hästi kasutada ja resultatiivsed olla.

Vaata ja kuula, mida rääkis peale mängu meie abitreener Joel Indermitte!