AJALOOLINE SAMM TEHTUD: FC Flora astus Meistrite Liigas 2. eelringi – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

AJALOOLINE SAMM TEHTUD: FC Flora astus Meistrite Liigas 2. eelringi

FC Flora sammus klubi ajaloos esimest korda UEFA Meistrite Liiga 2. eelringi, kui 1.eelringis alistati Malta hõbe Hibernians FC.

Eurohooaja avamine

FC Flora jaoks algas eurohooaeg 6. juulil Tallinnas, kui valitsev Eesti meister alistas Malta kõrgliigas 2. koha saavutanud Hibernians FC. Hibernians FC pidavat esialgu alustama oma eurohooaega UEFA uues võistlussarjas – UEFA Konverentsiliigas, kuid UEFA karistas Nikita Baranovi uut koduklubi Hamrun Spartansit kokkuleppe mängude pidamise eest aastase euromängude keeluga. Nii saigi Meistrite Liiga koha endale Malta hõbe.

Flora tegi enne avamängu juba Euroopas Eesti klubide ajalugu, kui oldi esimene Eesti klubi, kes oli teeninud piisavalt koefitsiendipunkte, et Meistrite Liiga 1. eelringi loosipotis teenida välja asetatud võistkonna staatus. Asetatud võistkondade hulka kuuluvad teoreetiliselt suuremad ja tugevamad võistkonnad, kes loosimises väldivad üksteist.

Tagantjärele võib öelda, et seekord loosiõnn naeratas rohevalgetele ning 1. eelringis saadi vastaseks Malta klubi ning Flora tituleeriti kohaliku meedia poolt favoriidiks ning oleks olnud suur pettumus, kui Flora oleks selles paaris langenud. Kuid nii ei läinud – Flora alistas Tallinnase külla sõitnud maltalased 2-0.

Mäng A. Le Coq Arenal algas kompivalt ning tagasihoidlikult, kus mõlemad meeskonnad katsetasid ja vaatasid, mida vastane teeb. Esimese poolaja keskel sai Flora mängu üle kontrolli, kuid esimene poolaeg lõppes väravateta. Seejuures tegi Flora vastaste väravale kaheksa pealelööki ning vastased ise väga palju ärevust Flora värava ei suutnud tekitada.

Meistrite Liiga 1. eelringi avamäng A. Le Coq Arenal.

Teisel poolajal surusid florakad vastased sügavale kaitsesse ning piirati vastaste väravat. Mängumuutev moment juhtus mängu 73. minutil, kui maltalaste äärepoolkaitsja Sergio Raphael sai teise kollase kaardi, mis tähendas mängust eemaldamist ja vastased pidid natukene üle 15 minuti mängima üks vähemuses, kus nad niigi olid juba sügavale kaitsesse surutud.

Oli näha, et vastastel oli tegemist esimese võistlusmänguga peale märtsikuud – väsimusest hakkasid ilmnema lohakusvead ning olukordadesse hilinemised. Sealt tuli ka Sergiole teine kollane ja mängust eemaldamine. Vastased ära väsitanud rohevalged said väravaluku lahti muugitud esmakordselt 75. minutil, kui Martin Milleri sööt leidis karistusalas Rauno Sappineni pea, kes suunas palli võrku. Üks minut enne normaalaja lõppu andis Marco Lukka imelise söödu Sappinenile, kes lõi välisküljega palli vastaste väravavahist mööda ning võrk sahises teist korda. 2-0 tulemusega oli võistkonnal pingevabam minna Maltale võõrsilmängule.

Korduskohtumine Maltal

Korduskohtumine algas sarnaselt avakohtumisele, kus kumbki võistkond ei võtnud suuri riske ning otsisid oma mängu. Esimesed 15 minutit Flora seda ei suutnud ning paar ärevat olukorda tekkis rohevalgete värava all. Kõige ohtlikum moment Flora värava all tekkis 16. minutil, kui Matvei Igonen püüdis kõrge tsenderduse, maandudes ise väravajoone taha, kuid suutis palli hoida joone kohal – abikohtunikul oli hea positsioon ning lipp jäi alla, mis andis mõista, et pall ei ületanud kohtuniku hinnangul väravajoont.

See oli äratuskell eestlastele ning koheselt tõsteti tempot ning oldi teravamad. 25. minutil tekkis võimalus minna kiirrünnakusse, kui Zenjov vedas palli oma poolelt vastaste poolele, söötis Sappinenile, kes kastis söötis kannaga palli tagasi Zenjovile ning Zenjov lahendas olukorra ning viis Flora 1-0 kohtumist juhtima (kahe mängu kokkuvõttes 3-0). See värav maandas pingeid nii pingil kui ka mängijatel ning florakate mäng läks veelgi sujuvamaks ning vastased enam suurt ohtu endas ei kujutanud.

Kaitse hoiti korras ning plaan oli rünnata kiirrünnakutega. Ka teine värav sündis ideaalse kiirrünnaku lahendmaisega. Sappinen sai poolelt väljakult palli ning ründas vastaste paremast äärest, murdis kasti sisse, tegi konksu, millega võttis viimase kaitsja mängust välja ja oligi jäänud ainult väravavaht üle mängida. Sappinen ennetas väravavahi liikumist ning suunas palli ette posti ning seis oli 2-0.

Meistrite Liiga 1. eelringi korduskohtumine Maltal

Teisele poolajale mindi mugavas 2-0(4-0) seisus. Teisel poolajal väravavõimalusi nappis – Flora poolt tuli esimene 77. minutil, kui Zenjov trikitas vastastest mööda ning pani terava palli äärelt kasti, millele ei saanud vahetusest sekkunud ründaja Sten Reinkort pihta. Esmakordselt eurosarja mängus osalenud tartlasel tekkis uus võimalus mõned minutid hiljem, kuid vastaste väravavaht tegi korraliku tõrje. Kuid 87. minutil saatis Ojamaa palli kaitseliini taha ning Reinkort minna silmitsi vastaste väravavahiga – Reinkort hoidis hästi kehaga eemal vastaste kaitsemängija, kellel ei olnud võimalust Reinkorti takistada. Reinkort lahendas olukorra, lüües vasaku jalaga etteposti debüüt mängus ka värava ning mäng lõppes seisuga 3-0.

14. juuli õhtul sai selgeks, kes on Flora vastane Meistrite Liiga 2. eelringis. Poola gigant Varssavi Legia alistas Norra meisterklubi Bodö/Glimti kahe mängu kokkuvõttes 5-2. Varssavi Legia ja Flora omavaheline duell algab Poolas 21. juulil kell 22:00, korduskohtumine Tallinnas A. Le Coq Arenal kell 19:00. Kodumängu piletid varsti müügil Piletilevi.ee veebilehel.