JÄRELVAADE: Ajaloo esimeses Konverentsiliiga põhiturniiri mängus tunnistati Genti 0-1 paremust – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Tegime Eesti jalgpalli ajalugu, kui jõudsime esimese Eesti jalgpalliklubina UEFA võistlussarja alagrupiturniirile. Kuulume ühte alagruppi koos KAA Genti, Partizan Belgrade ja Anorthosis Famagustaga.

Eile kell 19:45 kõlas ajaloolise mängu Malta kohtuniku avavile. Alustasime mängu väga hästi, kui esimese 10 minutiga oli meil kaks väga head väravavõimalust. Esmalt oli täiesti vabaks unustatud Rauno Sappinen, kes sai ka peaga löögile taganemise pealt, kuid vastaste väravavaht Sinan Bolat palli püüdis.

Teine moment tekkis Rauno Allikul, kes sai pika diagonaalpalli kenasti omaks ja sööstis värava poole. Kaitsja jõudis küll järele, kuid osava konksuga mängis Alliku vastasest mööda ning läks löögile. Kuid sooritas löögi liiga aeglaselt ning teine kaitsja jõudis napilt jala ette panna ning pall läks rikošetti abil üle värava lati.

Pärast seda hakkas KAA Gent rohkem mängu sisse saama ning neil tekkisid omad momendid. Ukrainlasest ründaja Roman Bezus pääses lähedalt löögile, kuid Matvei Igonen tegi fantastilise reaktsioonitõrje.

Umbes 15 minutit oli mängitud, kui me olime sunnitud tegema vahetuse. Markkus Seppik sai vigastada, kui võitlus momendil maandus vastane pahasti hüppeliigese peale ning jätkamine polnud enam võimalik. Ken Kallaste tuli Seppiku asemele mängu – Marco Lukka võttis koha sisse parempoolse keskkaitsjana ja Kallaste suundus vasakusse äärekaitsesse.

Esimene poolaeg hakkas juba lõppema, kui üleminutitel hüppas vastaste ründaja Depoitre üle Lukka ning pall oli suundumas lati alla. Matvei Igonen tegi supertõrje lükates palli üle lati nurgalöögiks. Tõrje sai kajastust ka UEFA Konverentsiliiga ametlikus Instagrami ja Twitteri kontol.

Matvei Igonen UEFA Euroopa Konverentsiliiga B-alagrupi I vooru kohtumises.

Teist poolaega alustati kompivalt ning mõlemad meeskonna üritasid mängu rohkem kontrollima hakata. Kuid juba 54. mänguminutil riputas Bezus meie kaitseliini seljataha perfektse palli Darko Lemajići suunas, kes palli ka kenasti kontrolli alla sai. Lemajići oli Igoneniga silmitsi ning suunaski palli puurilukust mööda ja tablool vaatas vastu 0-1.

Värav meie rütmi ei lõhkunud ning asusime koheselt viigivärava jahile. 56. mänguminutil teenisime nurgalöögi, mille tõrjus väravast eemale vastaste väravavaht. Mõned minutid hiljem sai Sappinen söödu vastaste kaitseliini ja väravavahi vahelisse tsooni. kuid löögi momendil ei tabanud palli piisavalt hästi ning pall veeres tagumisest postist mööda.

15 minutit hiljem murdis oskuslikult Sappinen end Genti vasakust äärekaitsjast mööda ja jooksis värava suunas. Nurk muutus teravaks ning head lööki oli raske sooritada.

Kahjuks viigiväravat me ei suutnud lüüa, kuid meeskond andis endast kõik ning näitasid, et Euroopas suudetakse mängida küll.

Ajaloolist kohtumist tuli jälgima 2666 inimest. Suur aitäh! Järgmine kodumäng juba sellel pühapäeval kell 15:00 Nõmme Kalju vastu. Piletid leiad meie KODULEHELT.