Aitäh kõigile, kes osalesid Anname Au! kampaanias – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Aitäh kõigile, kes osalesid Anname Au! kampaanias

FC Flora osales Anname Au! Ehk Sinilille kampaanias teist aastat. Klubil oli heameel seda teha ning anda oma panus veteranidele. Flora tänab kõiki, kes samuti osalesid ja panid kampaania õla alla. 

Uurisime Sinilille kampaania koordinaatorilt ja Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu MTÜ liikmelt Laura Milkilt, kuidas kampaania sellel aastal õnnestus, mis läks hästi, mis halvasti ja mis tulevikus plaanis on. 

Laura, kuidas kampaania sellel aastal õnnestus? 

Kampaania lõpliku õnnestumise saab teada siis, kui üle terve Eesti on kokku kogutud annetuste info meie müügipartneritelt, toetajatelt, koostööpartneritelt. Esialgsel hinnangul võib öelda, et kampaania õnnestus hästi – jooksudel osales palju inimesi. Lisaks Eesti jooksudele joosti veel erinevates riikides ning mis peamine, kõik üritused said üle mitme aasta jälle toimuda. 

Aprillikuu ilmad jooksjaid ning Veteranirocki nautijaid just ei hellitanud, aga meil on hea meel, et inimesi see ei heidutanud ja rahvas oli aktiivne. 

Kui suur huvi oli kampaaniale võrreldes eelmise aastaga?

Huvi oli kindlasti suurem just esmalt seetõttu, et inimesed said jälle koos tegutseda, poed ja muud asutused olid avatud ning ühiskond tervikuna toimis. Kindlasti mõjutas meie kampaaniat mingil määral ka kõik, mis puudutab Ukrainas toimuvat. Eesti inimene on hea südamega ning tahab aidata ja seda sai teha ka läbi Anname Au kampaania.

Kui palju inimesi osales Sinilillerännakul ja -jooksul?

Sinilillejooksudel osales sel aastal kõikide jooksude ning virtuaaljooksu peale kokku üle 1000 inimese. Eriti suure üllatuse aga pakkus Sinilillerännak, mis esmakordselt oli kavas eelmisel aastal ning oma tõelise hoo sai sisse tänavu, kui osalejaid oli kokku u 800. Suur aitäh veteranide abikaasadele ettevõttest Half an Hour Power, kes selle teoks tegid!

Millised ettevõtted/grupid/spordiklubid olid sellel aastal esimest korda toetamas? 

Esmakordselt olid sel korral kaasas toetajad GoCraft, Huum ja Montonio. Küll aga on meil väga palju pikaajalisi toetajaid, kellest me samuti suurimat heameelt tunneme. 

Mida, keda ja millised projekte sellel aastal rahastati/rahastatakse saadud tulust? 

Annetusi koguti, et toetada veterane ja nende lähedasi Eestis. Lisaks aitame ITK Taastusravikliinikul soetada vajalik käerobot ning toetame Ukraina veteranide ravi ja rehabilitatsioonivõimalusi. Täpsed summad selguvad maikuu jooksul. 

Milline on kampaania tulevik? Kas tuleb uusi üritusi?  

Järgmisel aastal on kampaania 10. juubeliaasta ja kindlasti on oodata põnevat veteranikuud. Kõigest täpsemalt aga juba siis, kui uus aasta läheneb!

Flora panustas kampaaniasse terve aprillikuu vältel. Klubi kajastas igal nädalal kampaaniat läbi oma töötajate ajateenistuse kogemuste kodulehel ja sotisaalmeedias. Lisaks oli Flora kodumängudel müügil Sinilillekampaania tooteid.

Naiskodukaitsja Flora kodumängul Sinilille kampaania toodetega. Foto: Janek Eslon