Aastalõputurniiri 2018 võitja on FC Flora! – FC Flora -FC Flora

Aastalõputurniiri 2018 võitja on FC Flora!

Suure jalgpalliaasta lõpetas Kalevi spordihallis toimunud traditsiooniline Aastalõputurniir, mille võitjaks krooniti kaheaastase vaheaja järel taas FC Flora meeskond. Flora naiskonnale seekord turniirilt teine koht.

29. ja 30. detsembril oli Kalevi spordihall Eesti parimate jalgpallinaiskondade ja -meeskondade päralt, kui minijalgpalli võitjad selgitati nii naiste kui ka meeste kõrgliigades. Ainsana kahel päeval toimunud Premium liiga turniir kulmineerus pühapäeval FC Flora võiduga, kui suutsime teisel päeval kõik vastased alistada ning sellega Aastalõputurniiri esikoha kindlustada. Viimati olime minijalgpalliturniiril võidukad aastal 2015.

Avapäev kulges meeste jaoks pisut konarlikumalt, kui kohe esimeses mängus Tartu Tammekaga tuli 1:1 viiki leppida. Kuigi Pärnu Vaprus ning FC Kuressaare alistati seejärel kindlalt, sepistasid Viljandi Tuleviku mängumehed meile turniiri ainsa kaotuse, alistades rohevalged viimaste sekundite väravast 2:1. Päeva lõpetasime aga suureskoorilise 6:0 võiduga Paide Linnameeskonna asemel turniiril osalenud FC Elva üle, mis kergitas meid enne otsustavad turniiripäeva tabelis Narva Transist kahe punkti kaugusele teiseks.

Pühapäeval alustasime mänguga Nõmme Kalju vastu, kust võtsime 3:0 võiduga kindlad kolm punkti. Seejärel ootas aga ees turniiri kõige otsustavam mäng, sest vastamisi tuli minna tabeli tipus trooninud Narva Transiga. Juba 22. sekundil viis Transi värskeim täiendus Gianluca Cuoma neid 1:0 ette ja enne teise mänguminuti täitumist suurendas Aleksandr Zakarliuka meie kaotusseisu 0:2 peale. Järgnevad kümme minutit kulgesid võrdsete lahingus väravateta, kuniks kuus minutit enne lõppu Marco Lukka kaotusseisu minimaalseks vähendas. Kui algas viimane mänguminut, õnnestus Henri Järvelaiul suurepärase karistuslöögiga viigiseis tabloole seada. Ometi vajasime Transi kinnipüüdmiseks kindlasti võitu ning selle nimel viimse hetkeni ka võitlesime. Tulemus tuli viimastel mängusekunditel, kui Herol Riiberg avavärava autorilt Cuomolt keskjoone lähistel palli röövis, kiiresti hoo üles võttis ning õigeaegse sööduga rünnakule lülitunud Vlasiy Sinyavskiy leidis, kes värava eest juba ei eksinud ning vaid seitse sekundit enne lõpusireeni meid 3:2 ette viis.

See võit kergitas meid turniiritabeli tippu Narva Transist ühe punktiga mööda, mis tähendas, et nüüd on kõik meie enda kätes – kui viimased kaks mängu võidame, oleme ka turniiri võitjad. Järgmine ootas meid ees Tallinna Kaleviga, kelle vastu aga esimestel minutitel kohe kaotusseisu jäime. Võttis küll mõned minutid aega, et vastaste kaitse lahti muukida, ent kannatlikkus viis sihile ning ligi kaheksa minuti jooksul lõime vastasele viis vastuseta väravat, tasuks vajalik 5:1 võit. Turniiri viimases mängus läksime vastamisi FCI Levadiaga, kes oma noore koosseisuga alles 9. kohal asus. Juba esimesel minutil tegime sammu turniirivõidule lähemale, kui oma esimese värava Flora särgis lõi Pavel Dõmov. Erik Sorga ja Herol Riiberg lisasid kumbki veel ühe värava ning 3:0 võiduga kindlustasime endale Aastalõputurniiri esikoha, edestades punktiga teise koha saavutanud Narva Transi ning kuue punktiga üllatuslikult kolmandana lõpetanud FC Kuressaaret.

Turniiri parimaks väravavahiks tunnistati meie puurilukk Magnus Karofeld, kelle selja taha üheksa mänguga kõige vähem väravaid (8) löödi. Aastalõputurniiri parima mängija auhind läks FC Kuressaare vedurile Sander Lahele, kes jagab ühtlasi oma teadmisi ja oskusi ka meie klubi noortega, olles FC Floras noortetreener.

Naiskonnad alustasid turniiri kahes alagrupis ning jätkasid seejärel playoffidega. Flora naiskond mängis ühes alagrupis Tartu SK 10 Premiumi, Tallinna FC Ajaxi ning JK Tallinna Kalevi naiskondadega. Kuigi kolmest mängust õnnestus koguda vaid üks võit, mängiti ülejäänud kaks viiki ning kindlustati siiski alagrupi esikohaga kindel pääs poolfinaali. Kuna aga teises alagrupis oli FC Levadia naiskond 2:0 üle olnud Pärnu JK-st, ootas kohe poolfinaalis ees kohtumine pärnakatega. Seal õnnestus meil aga vaatamata kaotusseisu jäämisele mäng enda kasuks pöörata ning 2:1 võiduga finaali jõuda, väravaautoriteks sedapuhku Mari Liis Lillemäe ja Valeria Liik.

Finaalis astusime taaskord vastu oma alagrupikaaslasele SK10 Premium naiskonnale, kellega hommikul 2:2 viiki olime leppinud. Finaal kulges aga üsna ettevaatlikult ning SK10 oli võtnud selgelt kaitsva hoiaku. See õnnestuski neil hästi, sest kuigi üritasime palju oma tahtmist peale suruda, siis väravani kumbki naiskond ei jõudnud ning nii tuli 0:0 lõppenud normaalaja järel asuda penalteid lööma. Seal tuli paraku vastase 2:3 paremust tunnistada ning sellega lõpetasime oma kuldse aasta teise kohaga.

Uuel aastal uue hooga uute eesmärkideni!