1 värav, 1 punkt. Flora jätkab viigilainel. – FC Flora -FC Flora

1 värav, 1 punkt. Flora jätkab viigilainel.

Flora vs Paide Linnameeskond, Premium Liiga VIII voor

Kolm viimast liigavooru viiki mänginud Flora sõitis Eestimaa südamesse kindla sihiga võtta hädavajalikud võidupunktid, et tabelitippu mitte liialt kaugele lubada.

Mäng algas aga kurjakuulutavalt, kui juba 18. minutil meeskonna kapten Gert Kams oma karistusalas Vjatšeslav Zahovaiko vastu patustas ning kohtunik kõhklematult penaltipunktile osutas. Penalti teenija selle ka realiseeris ning Flora leidis end 0:1 kaotusseisust.

25. minutil sõitis Martin Ustaal keskväljal saapakorgid ees tahtmatult, kuid jõhkralt sisse Jan Koklale. Ka selle intsidendi puhul oli kohtuniku jaoks tegemist õpikunäitega ning Eiko Saar ei kõhelnud punast kaarti tagataskust välja võtmast. Kulus veel viis minutit ning Flora surve, mis vähemusse jäänud Paidele peale pandi, kandis vilja. Maksim Gussev oli esimesena jaol Rauno Alliku pealelöögi tõrjunud Kert Küti poolt väravasuult tagasi saadetud pallile ning rammis selle meetri pealt võrku.

Flora oli taas mängus, kuid peale mõningast surveperioodi lubati järvamaalased jällegi mängu tagasi ning poolaeg lõppes võrdsel noodil. Teise poolaja alul lülitas Flora küll sisse järgmise käigu, kuid endiselt suudeti surve Paide kaitseliinile ja väravale hoida ohtlikuna vaid veerandtunnike, peale mida mäng taas sumbuursemaks muutus ning Paidelegi võimalusi kingiti. Viimastel minutitel püüdis Flora võiduväravat juba “seier punase piiril”, võimalusi loodi ohtralt, realiseerida neist ühtki aga ei suudetud ja tulemata see vabastav värav jäigi. Neljandat mängu järjest oli Flora sunnitud leppima väga-väga mõru viigiga.

Järgmises voorus kohtutakse võõrsil Pärnu Linnameeskonnaga.

Paide Linnameeskond 1 – 1 Tallinna FC Flora
19. pen. Vjatšeslav Zahovaiko – 30. Maksim Gussev

Hoiatused: 24. Taavi Rähn – 18. Gert Kams, 45. Jan Kokla, 55. Rauno Alliku, 90+3. Markus Jürgenson
Eemaldamine: 25. Martin Ustaal (Paide)