HOOAJA KOKKUVÕTE. Jürgen Henn: “Sellel aastal suutsime vältida lihtsaid punktikaotuseid.” – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

HOOAJA KOKKUVÕTE. Jürgen Henn: “Sellel aastal suutsime vältida lihtsaid punktikaotuseid.”

FC Flora teenis Premium liigas 36 mänguga 97 punkti ning võitis Eesti meistritiitli kindlalt. Lähim konkurent jäi lausa 18 punkti kaugusele.

Selleks aastaks on Eesti jalgpallihooaeg oma lõpppunkti leidnud ning Flora paneb palli mängu alles järgmisel aastal. Meeskond naaseb puhkepausilt 19. Detsembril, kui hakatakse juba uueks hooajaks valmistuma. Vaatame nüüd ajas tagasi ja võtame selle hooaja koos esindusvõistkonna peatreener Jürgen Henniga kokku.

Alustame väiksest statistikanurgast. 36 mängust teenisid Rohevalged 31 võitu, ühe kaotuse ja neli viiki. Ise löödi 94 väravat ja endile lasti lüüa vaid 21, mis teeb väravatevaheks +73. Parimaks väravakütiks tõusis Eesti totaalne jalgpallilegend ja maestro Konstantin Vassiljev, kes lõi 13 väravat. Lisaks sellele andis ta Premium liigas ka florakatest enim väravasööte – 11. 

FC Flora meeskond tõstis üles Premium liiga 2022 meistrikarika. Foto: Janek Eslon

Statistika vaadatud, uurime, mida ütleb hooaja kohta peatreener Jürgen Henn ise. 

Kuidas Sa võtaksid terviklikult ise hooaja kokku? 

Arvan, et hooajaga tervikuna võime rahule jääda, sest võitsime meistritiitli, aga Euroopas ebaõnnestusime ja ka Superkarika ja karikavõistluste eesmärke ei täitnud. Tean, et meeskond soovib iga tiitli peale mängida, mis võimalik ja seetõttu hooaega 100% kordaläinuks lugeda ei saa.

Tavaliselt on Floral olnud üks mängija, kes lööb liigas 20-30 väravat, kuid sellel hooajal jagunesid väravad üsna võrdselt ja ühte esiletõusnud mängijat ei tekkinud. Miks nii? 

Teadsime, Sappineni lahkumise järel peavad teised mängijad natuke rohkem panustama väravatega ja Alliku tippu liikudes võimaldas see mängida meil selliselt, kus teised mängijad on rohkem rünnakute lõpetamisel osalised. Näiteks võrreldes eelmise aastaga, lõi Martin Miller sellel hooajal oluliselt rohkem väravaid, sest nad töötavad Allikuga koos hästi ja täiendavad teineteist. 

Eelmisel hooajal kaotasime liiga ühe punktiga, seekord võitsime 18 punktiga – kas suutsime säilitada stabiilsuse?

Sellel aastal suutsime vältida lihtsaid punktikaotuseid, mis eelmisel aastal võib-olla tihedast mängude graafikust tingitult sisse tulid. Oleme viimased aastad olnud suhteliselt stabiilsed ja suuri ärakukkumisi pole olnud, aga nagu eelmine aasta näitas, siis ka üksikud libastumised võivad olla tiitli seisukohalt määravad. 

Mida Sa meeskonna arengus nägid ja välja tooksid?

Usun, et meeskond arenes igakülgselt ja mängijatevaheline arusaamine paranes hooaja jooksul. Samuti olen rahul, et mängijad õppisid väljakul ise märkama teatud nüansse ja vajadusel oma mängu muutma vastavalt sellele, mida mäng nõuab. 

Kes Sinu arvates tegi suure sammu edasi? 

Kuna sellel aastal on meeskond suhteliselt kogenud, siis võib-olla sellist väga suurt hüpet peale Soometsa keegi ei teinud. Samas näiteks Pürg, Lilander, Nõmm ja Kuraksin tegid sammu edasi stabiilsuses. See on kvaliteetse mängija tunnus, et suudetakse keskmist taset hoida kõrgel kogu hooaja vältel, mitte särada üksikutes mängudes.

Millised eesmärgid treeneritega hooajaks seadsite? Kas kõik sai täidetud? Mis ei saanud? 

Peamise eesmärgi Premium liiga tiitli näol täitsime, aga kindlasti soovisime paremini esineda Euroopas ja karikavõistlustel. 

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Janek Eslon