FC Flora kaotas UEFA Naiste Meistrite Liigas Budapesti Ferencvárosile 1:2 – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

FC Flora kaotas UEFA Naiste Meistrite Liigas Budapesti Ferencvárosile 1:2

UEFA Naiste Meistrite Liiga valikturniiril kaotas FC Flora poolfinaalis Budapestis Ungari meistrile Ferencvárosi TC-le tulemusega 1:2 ning mängib laupäeval kolmandale kohale.

Kuuekordne Eesti meister FC Flora jäi kaotusseisu 36. sekundil kui palli saatis väravasse Jadyn Edwards. Siiski seadis viiendal minutil Mari Liis Lillemäe jalule viiginumbrid, vormistades Helina Tarkmeele suurepärase läbisöödu väravaks. 22. minutil tõrjus FC Flora väravavaht Katarina Elisabeth Käpa Edwardsi penalti.

Teise poolajal olid võõrustajad aktiivsemaks osapooleks ning taastasid oma eduseisu 62. minutil kui Edwardsi lendas üle Käpa väravavõrku. 79. minutil tabas Vanessza Nagy jalg Marta Panova nägu, misjärel näidati ungarlannale punast. Paraku ei õnnestunud FC Floral arvulist ülekaalu väravaks vormistada.

“Olen tiimi üle väga uhke. Küll aga jääb mõru maik suhu, sest paraku on ainult üks võimalus Meistrite Liigas edasipääsu püüda. Suudame professionaalsete tiimidega juba järge pidada, ohtlikud olla ja kohati kui võrdne võrdsega mängida. See võiks olla ka mõttekoht klubile,” ütles värava autor Mari Liis Lillemäe.

“Kui räägime vahetult pärast lõpuvilet, siis emotsioon on hetkel frustreeriv. Kindlasti leiab sellest mängust positiivseid külgi, aga ausalt öeldes olen juba väsinud sellest väiksest mentaliteedist, et rahuldume sellega, kui suudame lahingut pakkuda. On väga palju objektiivseid ja loogilisi põhjuseid, miks see mäng vastase kasuks läks, aga enam ei saa rahulduda sellega, et me pakume kellelegi konkurentsi. Praegu domineerib rahulolematus. Ma pole riietusruumi veel jõudnud. Eks mängijad valutavad, valutavad koos. Saame adekvaatselt aru, mida me oleksime tahtnud ja kui lähedal see kõik oli. Mõni mängija on võib-olla liiga väsinud, et midagi tunda. Aga kõik on pettunud,” tõdes Ševoldajeva.

Ta lisas: “Kõigele vaatamata olen individuaalselt ja võistkondlikult mängijatega rahul. Tegime väga häid rünnaku ülesehitusi, nagu oleme treeninud ja mänginud. Variante jagus, et veel väravaid lüüa, aga vastasel oli neid samamoodi.”

Teises paaris alistas Ukraina meister Poltava Vorskla Läti tšempioni SFK Riga 5:0. Nii kohtuvad laupäevases finaalis Vorskla ja Ferencváros ning pronksimängus FC Flora ja SFK Riga. Viimati kohtusid naiskonnad Balti Liiga finaalis, kus lisaajal võidutses FC Flora tulemusega 2:1.

Fotod: Liisa Rull