Esindusnaiskond sai uue abitreeneri! – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Esindusnaiskond sai uue abitreeneri!

Flora esindusnaiskonna uueks abitreeneriks on Maria Sootak! Maria on varasemalt olnud Tartu Tammeka esindusnaiskonna abitreener Aleksandra Ševoldajeva kõrval ning Eesti neidude U15, U17 ja U18 koondiste abitreener. 

Küsisime Marialt, kuidas ta uutele väljakutsetele vastu läheb, millised eesmärgid ta ise endale seadnud, miks langes tema valik just Flora kasuks ja muud. 

Milliste emotsioonidega Sa liitusid FC Flora naiskonna treeneritetiimiga?

Liitudes tundsin elevust, ootusärevust ja töötahte on suur.

Mida Sa kõige rohkem ootad algavast hooajalt?

Midagi konkreetset on raske välja tuua, sest ma tegelikult ootan ja naudin tervet protsessi – ettevalmistusperioodi ja mänge, jõu- ja taktikatrenne, naiste Meistriliigat ja naiste Mesitrite liigat, rasket tööd ja auga välja teenitud puhkust!

Millised on Sinu eesmärgid? 

Konkreetseid eesmärke on mul kaks: esimeseks oleks koostöös terve staffiga anda mängijatele võimalikult hea ettevalmistus enne hooaega ja hooaja vältel, et nad oleksid füüsiliselt paremas vormis kui mingitel varasematel perioodidel. Teine on pigem isiklik, ehk õppida ise võimalikult palju teistelt treeneritelt ja muidugi ka mängijatelt.

Millest tulenes otsus, et väljakul olemise asemel soovid olla täielikult väljaku kõrval? 

Lühidalt – ma ei nautinud enam mängimist nii palju kui ma nautisin treeneritööd.

Miks tulid just Florasse treeneriks?

Plaan Tallinnasse kolida tuli juba varakult, Flora pakkus mulle sobivaid tingimusi ja põnevat väljakutset. Tegelikult olen Flora naiste süsteemi toimetamisi täpsemalt jälginud juba mitu aastat ja väga austan seda pühendumust, mida klubi naiskonna vastu näitab. Samuti tunnen Aleksandrat juba väga pikalt – tean, et iga päev temaga koos töötamist tähendab, et iga päev on võimalik treeneri ja mängijana midagi õppida. Ja loomulikult ka mängijad – olen paljudega kas Tammekas või koondise tasandil koos mänginud, osa mängijaid tunnen noortekoondistest, kui ma ise nende juures treener olen olnud – tean neid mängijaid, nende pühendumust ja nende kvaliteeti! Mu jaoks on ääretult põnev see kõik ja enda teadmised ühte valemisse panna ning töötada selle nimel, et tulemus oleks maksimaalne!

Kui kaua Aleksandra pidi Sind veenma, et saada Sind Florasse? 

Las see jääda pigem saladuseks, aga nii palju võib reeta, et igatahes paari kuuga ta seda ei saavutanud.

Soovime Mariale edu, jõudu ja kordaminekuid ning tere tulemast Flora perre!