Andrei Smirnov liitub hooaja lõpuni FC Floraga – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Andrei Smirnov liitub hooaja lõpuni FC Floraga

Tallinna JK Legioni andekas noormängija Andrei Smirnov liitub laenulepingu alusel hooaja lõpuni FC Floraga

Eesti jalgpalli üleminekuakna viimasel päeval liitub FC Floraga andekas Tallinna JK Legioni keskvälja mängija Andrei Smirnov. 18-aastane keskväljamootor tegi debüüdi Premium liigas 17-aastasena eelmisel hooajal 24. novembril FC Kuressaare vastu. Ta alustas küll vahetusmehe rollis, kuid 46. minutil pääses mängu ja tegi kaasa terve teise poolaja. Sellel hooajal on käinud Premium liigas platsil korra, kui sekkus 61. minutil Pärnu vastu. Selles kohtumises andis poolkaitsja ka resultatiivse söödu. 

Muljetavaldav on asjaolu, et noormängija tegi eelmisel hooajal kaasa 48 mängus (4051 minutit) ning lõi 18 väravat. Sellel hooajal on mängija käinud platsil 15 mängus (1233 minutit) ning löönud ühe värava. Lisaks sellele on Smirnov esindanud erinevaid Eesti noortekoondiseid 16. korral.

Mängija enda sõnul on esmane eesmärk võimalikult kiiresti meeskonna ja uute oludega kohaneda: “Eesmärk on kohaneda ja võimalikult kiiresti uues meeskonnas jalad alla saada ning anda endast kõik klubi treeningutel ja mängudel.”

Smirnovi esmamulje klubist on hea, kuid meeskonnakaaslastega kohtunud veel ei ole: “Ma arvan, et Flora on väga hea klubi, millel on suurepärane struktuur. Absoluutselt kõik on kõrgel tasemel – see on väga muljetavaldav. Ma pole veel meeskonnaga kohtunud, loodan väga, et kõik läheb hästi ja kohanemine käib kiiresti,” lisas Andrei.

FC Flora spordidirektori Norbert Hurda sõnul on Smirnovi arengut jälgitud juba mõnda aega: “Andrei Smirnovi arengut me oleme jälginud. Tegemist on kindlasti ühe perspektiivika keskväljamängijaga. Ta on tõsise suhtumisega ja väga töökas. Millist kvaliteeti ta täpselt juurde toob näitab aeg.”

Soovime kogu klubi poolt Andreile kiiret kohanemist ning palju õnnestumisi! Tere tulemast, Andrei Smirnov!

Andrei Smirnov / Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee