St. Gallen võttis klassiga oma – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

St. Gallen võttis klassiga oma

FC Flora Šveitsis Bad Ragazis treeningmängus St.Galleni vastu

Viimane treeningkohtumine enne Meistrite Liiga esimest kvalifikatsiooniringi osutus FC Flora esindusmeeskonnale täpselt selliseks nagu oodati.

Kahel korral Šveitsi meistritiitli võitnud ning möödunud hooajal kõrgliiga seitsmendal kohal lõpetanud FC St.Gallen tuli mängule soosikuna ning seda näidati avaminutitest alates ka jõuliselt välja. Florale kohati püüdmatu tempoga kulgenud rünnakud ei vaibunud esimese 10 minuti jooksul hetkekski ning kui 11 mängitud minuti järel olid võõrustajad juba kolm nurgalööki teeninud, siis peagi tuli see, mida mägedemaa pojad jahtisid. Kui 8. minutil kombineerisid Flora rünnakul hästi Albert Prosa ja Maksim Gussev, siis vastaste terav läbisööt läbi Flora kaitseliini mõned minutid hiljem jättis Mait Toomi võimetuks, kui Roman Buess väravaesiselt 15. minutil palli raamidesse surus.

Kulus üheksa minutit ja šveitslased lahendasid taas eeskujulikult kiirrünnaku: Albert Bunjaku ei kõhelnud, vaid saatis 15 meetrilt teele jõulise pommi, mis latipõrkest väravasse mürahtas. Flora oli jäänud 24 minutiga 0:2 kaotusseisu.

Järgnes Florale soodne periood, millesse mahtusid Gussevi suurepärane soolo äärel, Zakaria Beglarišvili publiku ohhetama pannud tribling keskväljalt karistusala lähistele ning Gert Kamsi ja Beglarišvili kaunis kokkumäng, mis lõppes valesööduga kastis. Mängupilt võrdsustus ning Flora pääses üha sagedamini oma peale suruma ja vastaste väravat ohustavalt toimetama. Poolaeg lõppes siiski 0:2 kaotusseisu tunnistades.

Ligi kolmekümnekraadises leitsakus alanud teisel poolajal vahetas 25 mehega mängule sõitnud võõrustajameeskond välja kogu koosseisu peale väravavahi, mil Flora vahetas vaid ühe mehe igas liinis. Joonas Tamme asemel sekkus mängu Madis Vihmann, Brent Lepistu asendas Mihkel Ainsalu ning Albert Prosa asemel võttis platsil koha sisse Rauno Alliku. Mängupilt võrdustus veelgi, kohati suutis Flora kenasti palli vallata ning ohtlikud olukorrad olid samuti kärmed tulema. Peaasjalikult hoolitses nende eest kogu mängu vältel aktiivne olnud Rauno Sappinen, samuti esitas äärel taaskordse soolo Maksim Gussev, kelle tsenderduseni Rauno Alliku paraku kastis ei ulatunud.

Mängust lahkusid Jan Kokla ning Maksim Gussev, kelle asemel sisenesid German Šlein ning Flora esinduse eest mitteametliku debüüdi kirja saanud noor äärepoolik Henri Järvelaid. Hetkeks lonkamajäänud mängurütm sai võõrustajate poolt kohe karistatud, kui pikalt kasti lähistele takerdunud palli florakate poolt kuidagi klaarida ei suudetud, misläbi see lõpuks tee vasakult äärelt kasti leidis, kus Seifedin Chabbi ei eksinud. Tabloole tuli 0:3.

Taas võttis Flora mänguohjad peale väravat enda kätte ning järgnesid vaheldumisi Beglarišvili ning Sappineni ergutavad esitused, kus tribling ning ennastsalgav füüsiline võitlus rohevalged mitut puhku soodsalt löögile mängisid ning Rauno Sappineni kahel korral väravavahiga üks-ühele saatsid. Närvid ja ebaõnn mängisid siiski oma rolle ning kõik loodud võimalused jäeti realiseerimata.

81. minutil lasti nurgalöögi järgselt vastaste kolmanda löönud Chabbi lubamatult vabaks ning too ei lasknud end kaht korda paluda, vaid rammis palli võrku. 0:4.

Ligi 40 minutit mänguaega pälvinud ning selle aja jooksul mitut puhku silmapaistvalt tegutsenud noor Järvelaid hoolitses florakate viimase hea võimaluse eest, kui otsusekindlalt trahvikasti purjetas, kus teda vastu võtnud Rauno Alliku heale söödule suutis viimasel hetkel St.Galleni kaitsja jala vahele panna.

Nagu nentis lõpuvile järel meeste esitusega üldplaanis rahule jäänud peatreener Norbert Hurt, peegeldas skoor jõudude vahekorda adekvaatselt. “Hea oli näha meestes emotsionaalsust, tahet kiiva kiskuvat mängu muuta,” nentis Flora loots, “kuid samamoodi nagu mängisime täna välja oma tugevused, lõid välja ka meie nõrkused. See oli, muidugi, selle mängu ühene eesmärk – näha ja saada selgeks, kus eksime ja miks. Sellise tasemega mäng – minu treeneriks oldud aja jooksul peetud treeningmängudest ilmselt tugevatasemelisim – oli selleks täpselt õige retsept.”

Meeskond naaseb Eestisse neljapäeva õhtul ning jätkab tavapärases rütmis valmistumist teisipäevaseks Meistrite Liiga mänguks.

Flora koosseis: Mait Toom, Markus Jürgenson, Nikita Baranov, Joonas Tamm (Madis Vihmann), Gert Kams, Mihkel Ainsalu (Brent Lepistu), Jan Kokla (German Šlein), Maksim Gussev (Henri Järvelaid), Rauno Sappinen, Zakaria Beglarišvili (Joseph Saliste), Albert Prosa (Rauno Alliku).