FC Flora kaotas FC Lahtile 1:3 – FC Flora -FC Flora

FC Flora kaotas FC Lahtile 1:3

Irakli Logua vs FC Lahti

FC Flora hooajaeelsete mängude rida lõppes 1:3 kaotusega Soome Veikkausliiga mullusele viiendale meeskonnale FC Lahtile.

Kohe mängu alguses sai tugeva hoobi vastu nina oma teise koondisekutse teeninud Karol Mets, kes pärast tohterdamist sai õnneks jätkata. Flora tegutses uniselt ning 15. minutil lõid külalised nurgalöögijärgsest segadusest 1:0. Värava autoriks oli Jani Tanska.

Flora esimene pealelöök sündis läbi Rauno Sappineni, kuid vastastele see ohtu ei kujutanud. Hoopis FC Lahti oli see, kes kiirest vasturünnakust tänu Anthony Biekmanile juba 2:0 eduseisu asus.

Flora oli väravale lähedal 24. minutil, kui Mikka Mujunen tõrjus ühe käega üle lati Albert Prosa tugeva löögi. 28. minutil vähenes vahe minimaalseks. Maksim Gussev jäi karistusala lähistel vabaks ning keerutas palli kauni kaarega üle Mujuneni lati alla – 1:2.

Floral olid mitmed mängijad vigastuste ja haigustega eemal ja nimekiri sai kahjuks täiendust, kui vastaste toore vea tõttu tegi vasakule jalale tõsiselt liiga Nikita Baranov.

Teiseks poolajaks tõi Norbert Hurt sisse meie võõrleegionärid Beglarišvili ja Logua, kes näitasid kohati küll aktiivset mängu, kuid olulist murrangut ei toonud nemadki. Hoopis Soome klubil oli 63. minutil väravašanss, kuid Stanislav Prins võttis palli kamerunlase Ariel Ngueukam nina alt ära.

Logua teenis 73. minutil nurgalöögi, kuid Taavi Rähn ei ulatunud pallini. Venemaalt Florasse naasnud Logua proovis ise ka kaugelt, kuid sihik oli mitmel korral paigast ära. Hoopis FC Lahti pani mängule punkti, kui 86. minutil keerutas Ngueukam madala palli Prinsist mööda vasaku posti kõrvale.

Tänane mäng oli viimane hooajaeelne, sest teisipäeval, 25. veebruaril kell 19:00 selgitavad Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Levadia Sportland Arenal juba 2014. aasta esimese trofee – Eesti Superkarika uue omaniku!

Kolmapäeval, 19. veebruaril kell 14:00 EJL hallis
Tallinna FC Flora – FC Lahti  1:3 (1:2) LÕPPSEIS

Väravad: 28. Maksim Gussev – 15. Jani Tanska, 21. Anthony Biekman, 86. Ariel Ngueukam
Hoiatused:

FC Flora: Mait Toom (46. Stanislav Prins), Kevin Aloe, Karol Mets, Taavi Rähn, Nikita Baranov (46. Markus Jürgenson), Karl-Eerik Luigend, Andre Frolov, Roman Sobtšenko (46. Zakaria Beglarišvili), Maksim Gussev (46. Irakly Logua), Albert Prosa, Rauno Sappinen.
Varus: Stanislav Prins, Markus Jürgenson, Gerdo Juhkam, Zakaria Beglarišvili, Irakly Logua.

Kohtunikud: Mart Martin, Raul Kaivoja ja Taavi Puuorg