FC Flora II kindlustas Esiliiga tiitli! – FC Flora -FC Flora

FC Flora II kindlustas Esiliiga tiitli!

FC Flora II

Reporter: Rauno Annama

Flora duubel oli 34. Esiliiga voorus võõrustamas Pärnu Linnameeskonda, kes järgmiseks hooajaks tõuseb kõrgliigasse. Oodata oli põnevat duelli ja kuigi kodumeeskond leidis end varakult kaotusseisust, suudeti end kokku võtta ja külalistele suisa suur saun kütta, lõpuvile kõlades oli tablool seis 7:2, mis tähendas, et Flora kindlustas liigavõidu ning Pärnu igal juhul tõusu järgmiseks aastaks kõrgemale astmele.

Kodumeeskond mängis kenasti seinasöötu, kuid kõigest hoolimata ei jõutud veel pealelöögini. Hoopis Pärnu läks juba kuuendal minutil omade esimesest pealelöögist mängu juhtima. Tipuründaja Henri Hanson oli ees survet avaldamas ning võõrustajate puurilukk Magnus Karofeld oli sunnitud väravast välja tulema, et üritada vastast takistada. Pall jõudis sekundid hiljem Anton Issakovile, kes lajatas palli mängijatest läbi väravasse.

Kolm minutit hiljem kiskus asi juba päris hapuks minema, kui Jan Kokla kiskus trahvikastis Envar Lauterit sedasi, et too murule siruli lendas. Kohtunik näitas seepeale patustajale kollast kaarti ning külalistele määrati penalti. Tõnis Vihmoja suunas palli vasakule, ent Karofeld tõrjus palli posti ja seejärel haaras palli oma käte vahele. Leevendus saabus Florale mõningate minutite pärast, kui Roman Sobtšenko suurepärase eeltöö järel kukutati karistusalas Joseph Saliste. Taas oli otsus vilemehelt nagu eelneval korral – ühele kollane kaart, teisele penalti. Palli taha asunud Martin Kase lajatas mänguvahendi külmavereliselt Joel Vabriti selja taha ja mäng oli viigis.

Nüüdsest võttis kodumeeskond initsiatiivi selgemalt endale ning 23. minutil kaotas Pärnu äärel palli ning Flora lülitus kohe kiirrünnakule. Palli saanud Kase võttis ise julgelt ette ning kõige lõpetuseks lajatas palli ristnurka, viies omad sellega juhtima. Vaevu oli paar minutit möödunud, kui vasakult äärelt pandi tsenderdus kasti ja viiv enne külaliste kindameest pallini küündinud Sobtšenkole piisaski sellest väikesest edumaast, et pall suuta väravasse lükata – 3:1.

Üle tüki aja said külalised korralikuma rünnakuga hakkama, kus Hanson jooksis Flora keskkaitsja üle ning seejärel üritas palli Karofeldist üle tõsta. Üritus läks aga selgelt vett vedama, kuna pall lendas ka väravast selgelt üle. Pooltunnist oli paar minutit möödunud, kui Kase näitas tõelist taset, keeras vastasest mööda ning vajutas litri ristnurka. Imeline mammu ning enam ei paistnud kuskilt vasturohtu külalistel olema, kui selline mees vastasleeris pommitab.

Paar minutit möödus, kui äärekaitsja Kewin Mataloja paremalt äärelt palli mõõdetult Salistele söötis, kes eduseisu pealöögiga veelgi suurendas. Üksikud minutid pärast seda läks pani Kase pall kasti, kus Pärnu keskkaitsjast Taavi Kitselist läks pall õnnetult omaväravasse. Milline mängu algus avaminuteid silmas pidades ja veelgi imelisem jätk Flora duubli poolt. Esimese poolajaga oli kõik juba selge ning teisel kolmveerandtunnil said varumehed loomulikult oma võimaluse.

Puhkepausilt naastes lajatati Flora poolelt lähilöök posti, kuid samas oli näha, et põhiliseks mureks oli see, et tsenderdused läksid pahatihti liiga pikaks ning nõnda momendid luhtusid. Kuigi kindlalt tegutsenud kodumeeskonna kaitse blokeeris jutti kolm pärnakate pealelööki, oldi ise need, kes ohtlikumaid momente tekitasid. Vabrit tegi kaks hiilgavat tõrjet, pareerides Kase üritused. Alles kümme minutit enne mängu lõppu sooritas Pärnu omade poolelt esimese korralikuma löögi sel poolajal, kui Vihmoja pealöök väravaraamidest veidi mööda lendas.

82. minutil läks pall pooleldi läbi õnne ikkagi pärnakate kaitsjatest läbi ning Karl Ivar Maar ei jätnud helget momenti kasutamata ning lõi kolli. Maar oli varemgi aktiivselt väravat rünnanud, neist ühe korral võeti ta enne karistusalasse jõudmist maha ning vastane teenis ka kollase kaardi, ent trahvilöök ise tollal suurt ohtu külaliste väravale ei kujutanud. Seekord aga kõik läks hästi ning võõrustajate seitsmes oli tõsiasi. Lõppseis vormistati paar minutit hiljem taaskordse iluväravaga, kui Lauter virutas kaugelt karistuslöögi otse ristnurka, Karofeldile võimalust jätmata.

Kuigi niivõrd ühepoolset kohtumist poleks väga keegi uskunud, siis kõige lõpetuseks võidi end lohutada sellega, et võõrustajad kindlustasid liigavõidu ning suure kaotusega koju naasnud pärnakad võisid siiski uhked olla, sest tõus kõrgliigasse on neil kindel, kuna nende põhirivaal Viljandi Tulevik ei suutnud Vändra Vaprusega enamat 2:2 viigist. Pärnul käib sellest hoolimata veel võitlus selle nimel, et hooaeg kolmanda kohaga lõpetada ja kuklasse hingav Kalju duubel ikka enda selja taha jätta. Flora kohtub nädala pärast eelviimases voorus just Viljandi Tulevikuga ning viimases voorus võõrustatakse Rakvere Tarvast.

Esiliiga XXXIV vooru mäng:

26. oktoobril kell 13:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)
TALLINNA FC FLORA II – PÄRNU LINNAMEESKOND  7:2 (6:1)
ametlik protokoll
Väravad: 13. pen., 23., 32. Martin Kase, 25. Roman Sobtšenko, 34. Joseph Saliste, 37. ov. Taavi Kitsel, 82. Karl Ivar Maar – 6. Anton Issakov, 84. Envar Lauter
Hoiatused: 9. Jan Kokla, 40. Joseph Saliste – 13. Markus Sabiin, 75. Andro Aavik
9. minutil tõrjus Magnus Karofeld Tõnis Vihmoja löödud penalti

FC Flora II: 1-Karofeld, 82-Keert, 26-Piir (46. 55-Tammerik), 37-Sinisalu, 34-Mataloja, 36-Kokla (69. 32-Sepp), 23-Šlein, 11-Sappinen (78. 28-Rande), 27-Saliste (46. 19-Riiberg), 17-Sobtšenko (60. 41-Maar), 14-Kase.
Varus: 32-Sepp, 55-Tammerik, 30-Kubber, 28-Rande, 41-Maar, 19-Riiberg, 47-Siim.

Pärnu LM: 77-Vabrit, 18-Sarapuu, 2-Kitsel, 28-Pärnat, 12-Sabiin, 13-Velikopolje (56. 5-Aavik), 8-Kaarlimäe, 7-Lauter, 11-Issakov (56. 27-Midenbritt), 19-Vihmoja, 15-Hanson.
Varus: 27-Midenbritt, 5-Aavik, 1-Vainu.

Mänguolud: +7, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 46
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Rando Kesküla, Riivo Stolts

Mängu eelvaade:

Esiliiga XXXIV voorus on Tallinna FC Flora II meeskonnal ees kodumäng Pärnu Linnameeskonnaga. Kuna see on duubli jaoks eeldatavasti viimane mäng Pärnu vastu, sest vähemalt järgmiseks aastaks kolivad nad tõenäoliselt Premium liigasse, siis oleks kena nad ilusa mänguga ja Flora võiduga sellele kolgata teele saata ja ühtlasi ka revanšeerida eelmises omavahelises mängus saadud kaotus.

FC Flora II abitreener Paul Kask: “Kuigi kohtuvate meeskondade lõppkohad Esiliiga 2014 hooaja tabelis on juba sisuliselt paika loksunud, siis usun, et iga väljakule jooksev mängija leiab piisavalt motivatsiooni, et järelejäänud mängudes anda endast parim. Selline peab olema iga sportlase mentaliteet. Ja pealegi on pühapäeval hea võimalus tõestada, et juulikuine koslep oli lihtsalt halb juhus.”

Väravavaht Enri Nurmik: “Hea võimalus mängida viimast korda sel hooajal Pärnuga, kes tõenäoliselt järgmisel hooajal mängib Premium liigas. Kindlasti läheme võitma ja tähtis on oma värav puhtana hoida. ”

Pärnu LM peatreener Gert Olesk: Liiga liidriga on alati hea mängida ja võrrelda oma hetke vormi nende vormiga. Sel hooajal oleme FC Flora duublile 2 korda kaotanud ja korra kodus võitnud. Seega hea õnnestumise korral on kõik võimalik. Sooviks näidata niisugust mängu, et näidata, et eelmine võit ei olnud juhus. Jäänud on veel 3 mängu sellel hooajal, seega hoida pole midagi. Läheme andma korralikku lahingut ja eks siis pärast mängu näha ole, mis tulemust me väärt olime.