Raske mäng, napp võit, võõrsilkohtumine ootamas – FC Flora -FC Flora

Raske mäng, napp võit, võõrsilkohtumine ootamas

Rauno Sappinen vs Lincoln Red Imps 28.06.2016

Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniiri esimesest ringist alustanud FC Flora võõrustas 28. juuni õhtul kodusel A. Le Coq Arenal Gibraltari meistrit FC Lincoln Red Imps’i.

Luuravalt alanud mängu kammitses mõlema meeskonna kohal lasunud ebakindluse vari. Oma mängu ei julenud avada kumbki pool ja seda üsna pikalt, kuigi kodumeeskond oodatult initsiatiivikam oli, omad võimalused jäid aga ka külaliste saagiks.

17. minutil kõlas äratuskell – tsenderduse peaga Flora väravasse suunanud Gibraltari mängija oli küll suluseisus, kuid kehtetu värav suutis florakad siiski käima tõmmata. Tehnilise praagi tavapäratu rohkusega hädas olnud rohevalged suutsid siiski ridamisi võimalusi luua, kuniks 35. minutil Rauno Alliku lõpuks veidigi pingeid leevendas, surudes jõuliselt väravasse kapten Gert Kamsi madala söödu. 1:0!

Teine poolaeg kulges algusest peale väljakuperemeeste taktikepi all ning tehnikapraak näitas paranemise märke. Kinnituseks taas kapten Kamsi söödust skooritud 2:0 eduvärav, autoriks Rauno Sappinen. Peale näilselt kindlamaks muutunud eduseisu muututi aga veidi lohakaks, ning lubati gibraltarlastel elekter mängu tagasi tuua, kui 57. minutil kodumeeskonna pallikaotusele üles ehitatud kiirrünnak Joseph Chipolina täpse löögiga lõppes ja tabloole 2:1 tõi.

71. minutil mängu sekkunud Albert Prosale langes koheselt võimalus eduseis taas turvalisemaks muuta, kuid Rauno Sappineni pealelöök, mis läbi rikošeti postist tagasi põrganuna Prosale ette langes, ei saanud ometigi väravaks vormistatud. Prosa pealelöök vaid mõnelt meetrilt tühjale väravale tabas ikkagi väravahti.

Elevust tõi mängu ka Brent Lepistu sekkumine, ent gibraltarlased püsisid lõpuni ning neljanda lisaminuti lõppedes jäi tabloole särama 2:1, mis säilitab Florale kõik võimalused nädala pärast võõrsil toimuvas korduskohtumises edasipääsu püüda.