Zaka kaks pluss üks alistasid Tarva – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Zaka kaks pluss üks alistasid Tarva

zakaria-beglarishvili-vs-tarvas-26-09

Premium Liiga XXXI voor tõi Tallinnasse meeskonna Lääne-Virumaalt. Viimast korda sel hooajal jooksid A. Le Coqi murule Rakvere Tarva mängijad.

Nädala keskel raske karikamängu pidanud liigatabeli lõpuotsamehed ei paistnud esimesel poolajal mingeid väsimusemärke näitavat. Flora keeras ja kangutas, kuid rohevalge ründeteraviku tömp ots ei suutnud kompaktselt seisvast tarvamüürist läbi puurida. Tõsi, ühtki vähegi ohtlikku momenti ei suutnud Tarvas ka ise tekitada. Sisuliselt kogu poolaeg möödus Tarva väljakupoole viimasel kolmandikul.

Just siis, kui hakkas tunduma, et Flora peab poolajavile järel frustreerunult riietusruumi uut sõjaplaani hauduma asuma, tõi läbi hooaja meisterlikke sööte jaganud Zakaria Beglarišvili mängu pöörde. 42. minutil realiseeris ta Rauno Alliku eeltöö väravaks ning juba kaks minutit hiljem lisas veel ühe tabamuse, taas Alliku söödust. Tarvas saadeti pausi pidama kõige klassikalisemate riietusruumiväravatega, tablool 2:0.

Teisele poolajale tulnud Tarvas oli juba ilmselgelt väsinud. Mait Toomi ei suudetud proovile panna ühtki korda ning kogu teine poolaeg möödus läänevirulaste jaoks oma trahvikastis või selle ümber kibedat kaitsetööd tehes. Üksikud pääsud Flora kõrgel seisnud kaitseliini taha sumbusid kõik, sest vastupidiselt Tarva mängijatele oli Nikita Baranovi ja Madis Vihmanni jalgades piisavalt värskust, et kõik läbilipsanud võimalusehakatised eos neutraliseerida.

54. minutil oligi just keskkaitsja Vihmann ise see, kes mänguseisuks 3:0 tegi – ja väravasöödu autoriks (karistuslöögist) ei keegi muu, kui taas Zakaria. Tarva väravasuul seisnud Marko Meeritsal ei jäänud üle muud, kui oma kaitseliini tegevuse peale pead vangutada.

Debüüdi esindusmeeskonnas tegi 61. minutil mängu sekkunud Erik Sorga, kes Rauno Alliku asemel mängu sekkus.

Põhjust peavangutamiseks anti Meeritsale enne lõpuvilet aga veel – 80. minutil kombineerisid omavahel trahvikastis Rauno Sappinen ja Herol Riiberg, kellest viimane ka palli otse ja südametäiega võrku lajatas. 4:0 – ja mitte kõige kaunima mänguga, kuid see-eest ilusate väravatega lunastatud kolm punkti said riiulisse.

Flora järgmine kodumäng toimub 28. septembril, kui Tipneri karika 1/8 finaalis võõrustatakse JK Tõrvat.